Home Занимливости

Занимливости

Жена во Кина изгубила контрола над ново Ферари, само неколку секунди откако седнала прв пат зад неговиот волан. Возачката и патниците поминале со полесни повреди но возилото е целосно уништено, пренесе порталот Unilad.Ферари 458 чини скоро 500 000 фунти да...
Дури и ако сите држави на светот би го почитувале Парискиот договор за ограничување на емисијата на штетни гасови, постои голема опасност на Земјата да завладеат услови какви што климатолозите со години ги нарекуваат – услови на стаклена градина. Авторите...
Три месеци по свадбата, актерот Ричард Гир (68) и неговата сопруга Алехандра Силва (35) го очекуваат своето прво заедничко дете.Тие се заедно три години. Актерот веќе го има 18-годишен син Хомер, а бизнисменката Силва – шестгодишното момче Алберт. Вестите, кои...
Популарната пејачка Елена Велевска (37) ги „освојува“ грчките плажи, а се најде и во центарот на вниманието на нивните медиуми.Грчкиот весник „Елетеротипија“ во своето веб издание објави текст за нашата Елена Велевска, опишувајќи ја како „секс бомба“, „жена со...
Доктор Скомал со колегата работеле на редовна контрола на водата кај Масачусетс. Научникот бил опремен со Го-Про камера и голем стап со желба да направи подводна снимка и никој не очекувал никаква опасност.Но, ајкула долга скоро пет метри ги...
Милош Буриќ нарачал јадење во ресторан во Србија но добил невиден специјалитет во чинија.Нарачал плескавица, но сфатил дека е нешто чудно, Ја отворил и видел дека наместо да ја наполнат со кашкавал, ја наполниле со кеса, а вели никој...
Интересно е да се види како Спајдермен, Ајронмен или Капетан Америка би изгледале како женски суперхерои ! https://www.youtube.com/watch?v=mpkKpbsJ6Zw
Песната „Нинанајна“ со која Елена Ристеска нè претставуваше на Евровизија во 2006 година доби турска верзија.„Tam Vakti“ се вика преработката на турски јазик, а е изведена од пејачката Севтуг. https://www.youtube.com/watch?time_continue=25&v=eU2hhQ1ABXE За потсетување, вака звучеше Елена во 2006 на Евровизија... https://youtu.be/C9UDfNSIYyY

Следете не на Facebook

17,979FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести