Home Занимливости

Занимливости

Северина Којиќ повторно се најде во центарот на скандалот, исто како пред неколку недели кога протекоа фотографиите на кои таа беше гола во хотелска соба. Овој пат станува збор за серија нови фотографии. Фотографиите на Северина, кои ја шокират јавноста...
Жител на градот Сента во Војводина во својот двор, додека го чистел, пронашол два човечки костура. Според проценките на експертите скелетите се на возраст од пред триесетина години. Остатоците од непознати лица беа пронајдени од Ференц Јаблонски, кој ја купил...
Милан Поповиќ ја добил правната битка со Северина. Судот во Загреб го прогласил за подобен татко за чување на малолетното дете, шестгодишниот Александар, додека двојното старателство е укинато.Северина сега ќе може да го види својот син според новите правила...
Нкуб, од Булаваја во Зимбамве, истакнал дека имал проблеми во бракот и дека поради тоа одлучил да изнајми соба во локален хотел, а потоа да повика проститутка. -Жал ми е што го направив тоа. Разговарав со сопругата и ќерката. Се...
Американскиот млад пар Џеј Остин (29) и Лорен Геогеан (29) водеа блог за нивното патување и идејата да го обиколат светот на велосипеди.Тие тргнаа од идеолошка причина да покажат дека сите луѓе во светот се добри, но за жал...
,,Среќен роденден на мојата драга пријателка , најфобрата колешка , вистинската ,,опасна” жена и прекрасното човечко суштество. Пресреќен сум што сме повторно заедно” , оваа емоционална честитка на Инстаграм и ја посвети Арнолд Шварценегер на својата колешка од ,,Терминатор”...
Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач во јавен тоалет во Минхен. Како што јавува Билд, осомничениот не сакал да го коментира...
Камерата за надгледување го фатила моментот кога маж од Тексас претепал жена по што ја фрлил на патот, поради расправија околу паркинг простор. На снимката се гледа тетовиран човек и очила за сонце како напаќа жена пред нејзиниот автомобил на...
Реал Мадрид е најголемиот клуб на светот, тука нема никакви дилеми, па самиот тим мора да го има и најдобриот авион. Играчот кој дојде да игра во Реал може да се пожали на се, но од условите во клубот не...

Следете не на Facebook

18,172FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести