Иако "Forbes 400" на почетокот на овој месец ја прогласил за најмлада жена на листата на најбогати Американци, животот не бил секогаш добар за богатата наследничка Линси Снајдер. Оваа 36-годишна жена тешка повеќе од 3 милијарди долари се разведувала 3...
Пејачката Лејди Гага (32) се проба како глумица и доби само пофални зборови за улогата во филмот „Ѕвездата е родена“. Со оглед на тоа што повторно е во фокусот на јавноста, таа овој пат проговори отворено за нејзината борба...
Компанијата Facebook соопшти дека при хакерскиот напад пред две недели се украдени податоци на 29 милиони корисници на социјалната мрежа. Кога е откриен нападот, беше навестено дека може да бидат компромитирани личните податоци на дури 50 милиони корисници, но...
Антониа Гиговска издаде официјално видео за песната "Никогаш не вели никогаш" со која победи на Макфест 2018.За една недела собра над 45.000 лајкови.Одличен видео запис... https://youtu.be/yrJJhynSy3k
Ова е моментот, кога Space X ракетата на Илон Маск беше лансирана во вселената. Од позиција на земја, може да се види спектакуларна глетка од влегувањето на ракетата во вселенскиот простор над земјата. https://youtu.be/-x7ruR5Vygc
Двајца мигранти упаднале во семејниот дом на Дино Мерлин во Сараево.Како што неофицијално пренесуваат босанските медиуми, мигрантите во куќата на Мерлин влегле преку прозорец, не обрнувајќи внимание на поставените камери. По нивното влегување, се огласил алармот, па двајцата крадци не...
Но, според Си-ен-би-си, има одредено време од денот кога треба да пиете кафе за да ги почувствувате најдобрите резултати.Според Лаура Сипуло, диететичар, пиењето кафе веднаш штом ќе се разбудите може да предизвика напнатост. „Слаткото време“, како што вели таа,...
„Се сомневам дека тој некогаш пак ќе се појави. Стигнувате до точка кога сфаќате дека сте дале сѐ што сте можеле да дадете, но - никогаш не вели никогаш“, рече 63-годишниот актер во Шоуто на Греам Нортон каде гостуваше. https://youtu.be/e1t-OOyePuw Аткинсон...
Првата дама на САД хранеше слончиња со шишенце и направи кратка сафари тура во Кенија, во третата етапа од нејзината самостојна турнеја низ Африка. За време на посетата на слончињата сираци, едно младенче се стрча кон Меланија и ја турна,...

Следете не на Facebook

18,172FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести