Според нов закон во Калифорнија, судовите имаат право да ги третираат домашните миленичиња како заедничка сопственост на разведени брачни другари, па за старателство над кучињата (можеби и за мачките), ќе се одлучува на ист начин како и за децата. Гувернерот...
,,Среќен роденден на мојата драга пријателка , најфобрата колешка , вистинската ,,опасна” жена и прекрасното човечко суштество. Пресреќен сум што сме повторно заедно” , оваа емоционална честитка на Инстаграм и ја посвети Арнолд Шварценегер на својата колешка од ,,Терминатор”...
Еве како да проверите дали вашиот профил бил хакиран и што морате да направите ако бил. Ако и вашиот профил е меѓу хакираните, од вас ќе биде побарано повторно да се логирате на „Фејсбук“ и на секоја друга апликација што...
Две жени инаку шоферки на луксузни автомобили се тепале меѓусебно и биле вистинска забава за минувачите. Очевидци покажуваат дека шоферки на возила марка Jaguar и Audi се тепале пред едното возило додека детето на едната од нив ги гледало...
Ранливоста во заштитата на податоци хакерите можеле да ја искористат преку опцијата „Вју ез“ (View As).Компанијата на почетокот од оваа недела откри дека до=ло до упад на системот, откривајќи дека хакерите ја користеле опцијата во кодот на Фејсбук, која...
За потребите на снимањето на нејзиниот нов филм, Ајде, Ангелина Џоли го промени својот имиџ и стана вистински русокоса, пишува Daily Mail. Филмот ќе ја претставува позадината на Алиса во земјата на чудата и Петар Пан. Во неа, Џоли ќе...
Бангкок, Лондон и Париз се најпосетените туристички дестинации во светот според бројот на меѓународни посетители како што покажуваат резултатите од годинашната анализа Mastercard Global Destination Cities Index, која донесува листа со 162 најпосетени светски градови. Бангкок трета година по...
Грабар Китаровиќ, подготвувајќи се за вклучување во програмата на ХРТ од Њујорк, каде што престојува поради заседанието на Генералното собрание на ОН, на новинарката на таа телевизија ѝ помогна, обидувајќи се да ѝ ја поправи фризурата. https://twitter.com/twitter/statuses/1045011561914552320 На снимката емитувана на...
Тинејџерот од Индонезија, Алди Новел Адиланг (18), преживеал 49 дена сам на Пацифичкиот океан, откако олуја го пратила на патување подолго од 2.500 километри, конечно бил спасен во близина на островот Гуам, американска територија на Пацификот. По една недела останал...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести