Home Здравје и Убавина

Здравје и Убавина

Арапските мудреци велат: "Ако луѓето знаеја какви се вистинските придобивки од Фенугрик, требаше да го продаат по цена на злато". Фенугрик, значи "грчко сено"и е билка која се користи за готвењето и во хербалните лекови. Потекнува од јужна Европа, западна...
Квасот е ферментиран пијалок со докажани лековити својства. Денес Ви го презентираме квасот по рецепт на академик Болотов кој го чисти дигестивниот тракт , ја подобрува состојбата на кожата, а овој пијалок е многу корисен за црниот дроб и...
Уживаме во топлите летни денови, но оваа идила за многумина може да премине во „хорор“ доколку „магично“ привлекуваат комарци. И покрај разните спрејови и препарати што се продаваат, комарците се едни од најлошите летни чудовишта. Еве како со намирници од...
Повеќето домаќинки користат рен само во кујната, но дали знаете дека ова растение е многу корисно - од врвот на лисјата, до коренот? За моќта на ренот имаме говорено и претходно, а овој пат ќе се задржиме на способноста  која...

Следете не на Facebook

17,979FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести