Home Здравје и Убавина

Здравје и Убавина

Отецот Романо Заго, монах и научник од Францијa, му дал на светот рецепт за одличен имунитет и превенција на рак. Го споделуваме со Вас. Потребни состојки: 500 грама природен мед; 350 грама свежи листови од алое (мора да бидат постари...
Колку пати ви се има случено ужасен грч и болка во мускулот на ногата да ве разбуди од спиење? Понекогаш ја менувате позицијата, ја мрдате ногата, но ништо не помага. Прва помош за да се ослободите од болката може да...
Болки во зглобовите, оние кои го имаат овој проблем знаат што е мака. Денеска Ви нудиме лесен рецепт кој помага да се контролираат болните симптоми на остеопорозата. Илјадници луѓе кои го пробале - се заколнува во неговата ефикасност. Овој...
Хеликобактер пилори живее во желудникот на човекот, поточно во површниот слој на желудочната лигавица. Денес хеликобактер пилори инфекцијата се смета за најчеста инфекција кај човечкиот род, со приближна застапеност од 50 отсто од светската популација Застапеноста на хеликобактер пилори...
Сите кои носат очила или леќи знаат дека е тешко и заморно да се направат некои вообичаени работи, ве болат очите од гледање, паѓа концентрацијата итн. Денеска со Вас споделуваме едноставен рецепт за кој состојките секој ги има во својот...
Повеќето домаќинки користат рен само во кујната, но дали знаете дека ова растение е многу корисно - од врвот на лисјата, до коренот? За моќта на ренот имаме говорено и претходно, а овој пат ќе се задржиме на способноста  која...
И лекарите и народните исцелители се согласни, правилно избраната храна го лечи црниот дроб. Денес ќе објасниме како да се користи тиква за здравјето на овој важен орган. Ви го презентираме рецептот за мед од тиква кој доаѓа од...
Уживаме во топлите летни денови, но оваа идила за многумина може да премине во „хорор“ доколку „магично“ привлекуваат комарци. И покрај разните спрејови и препарати што се продаваат, комарците се едни од најлошите летни чудовишта. Еве како со намирници од...
Есента е веќе на голема врата, а со неа и вирусите, бактериите, доаѓаат честите настинки. Можете да го зајакнете имунитетот со трикот на рускиот лекар Сергеј Бубновски кој тврди дека ова е една од најуспешните методи за подигнување на имунитет. Наполнете...
Во рубриката „Природа и здравје“ со Вас имаме споделено многу рецепти за детоксикација на организмот, но денешниов многу брзо, лесно и едноставно можете да го спроведете уште вечерва, затоа што за овој процес потребен Ви е само кромид. Постапката е...

Следете не на Facebook

18,172FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести