Квасот е ферментиран пијалок со докажани лековити својства. Денес Ви го презентираме квасот по рецепт на академик Болотов кој го чисти дигестивниот тракт , ја подобрува состојбата на кожата, а овој пијалок е многу корисен за црниот дроб и...
Уживаме во топлите летни денови, но оваа идила за многумина може да премине во „хорор“ доколку „магично“ привлекуваат комарци. И покрај разните спрејови и препарати што се продаваат, комарците се едни од најлошите летни чудовишта. Еве како со намирници од...
Повеќето домаќинки користат рен само во кујната, но дали знаете дека ова растение е многу корисно - од врвот на лисјата, до коренот? За моќта на ренот имаме говорено и претходно, а овој пат ќе се задржиме на способноста  која...

Следете не на Facebook

18,172FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести