Home Македонија

Македонија

Сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Штип-Радовиш во близина на клучката кај село Љуботен, во која 51-годишна виничанка им подлегнала на повредите, а четири лица се повредени. Несреќата се случила во 19 часот и 35 минути меѓу патнички возила...
Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница треба да донесе одлука за новата малопродажна цена на горивата во Македонија што ќе важи во наредните 14 дена. Согласно движењата на цената на суровата нафта на светските берзи во изминатите две недели...
Откако вчера семејството му се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако во одредени во медиуми се објави дека неговата сопруга Христина Керкез, односно нејзината фирма добила околу 330.000 евра државни пари за проект за информатичка технологија, во...
Над 10 лица се повредени според првичните и неофицијални информации во сообраќајната несреќа меѓу автобус и камион, која околу 13:20 часот се случи на патот Велес-Штип кај селото Мамутчево. Повредените лица се пренесуваат во велешката болница, но засега нема информации...
Актерот Ванчо Петрушевски почина денеска на 67 години, објавија на своите фејсбук страници неговите колеги од Драмскиот театар. Неофицијално, загинал од струен удар во неговата викендичка во Орешани, близу Драчево, каде живеел во летните месеци. Со смртта на Ванчо Петрушески,...
Ева Крстаноска од Горно Коњско, Охридско, ја изгуби битката со болеста. 11-годишното девојче, кое се бореше со леукемија, замина од овој свет завчера откако нејзиното семејство не стигна да ги собере потребните пари за таа да се лекува во...
На твитер е споделена фотографија од мерцедес за кој барем според пишаното се тврди дека е на Владата. Секако, не е истиот модел ниту регистерска табличка како оној оспоруваниот на Груевски, но не е познато дали истиот е сопственост навистина...
Во „голфот“ со скопски ознаки, удрил товарен воз на „Македонски железници“ – загинале возачот и две сопатнички. Четвриот патник успеал да скокне од возилото пред ударот. Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово извршија увид на местото на...
Околу 21.25 часот во рудник „Болмак“ во Крива Паланка, 55-годишниот Ј.П. од селото Мождивњак, кривопаланечко, при работа паднал во јама и се здобил со повреди. На пат кон Здравствен дом Крива Паланка Ј.П. починал.Се преземаат мерки за целосно расчистување на...
Американската армија во Европа смета дека за време на вежбите на воениот полигон Криволак, Македонија, тие вежбале заедно со северномакедонската армија на Северна Македонија. На официјалниот Јутјуб канал на американската армија во Европа вчера е објавена информацијата дека на воените...

Следете не на Facebook

18,090FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести