Македонија

Од вечер, предизборен молк пред претседателските избори !

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

Вечерва на полноќ завршува претседателската кампања и почнува предизборниот молк. За време на 20 дневната кампања тројцата претседателски кандидати остварија повеќе средби со граѓаните и организираа митинзи низ целата држава....

Read more

Најголемите приватни болници во државата имаат милиони евра профит. Дали тоа е причина за прескапото лекување кај нив?

Најголемите приватни  болници во државата имаат милиони евра профит. Дали тоа е причина за прескапото  лекување кај нив?

Најголемите 4 приватни болници во државата, Аџибадем Систина, Жан Митрев, Ре Медика и Плодност  лани имале  над  7 милиони евра добивка. По основ лекување и прегледи, лани граѓаните најмногу ја...

Read more

Царинската управа купува 13 автомобили „Шкода“ вредни 325.000 евра !

Царинската управа купува 13 автомобили „Шкода“ вредни 325.000 евра !

Царинската управа ќе се поднови со 13 нови автомобили, за кои ќе плати 325.201 евра. Според податоците објавени на сајтот на Бирото за јавни набавки, Управата, поточно директорот Ѓоко Танасоски,...

Read more

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје. Војникот што бил на стража постапувајќи според пропишаните процедури и постапки повеќе...

Read more
Page 1 of 21 1 2 21