Македонија

Партиите ја започнаа кампањата. До 19 април ќе одат од врата на врата

Партиите ја започнаа кампањата. До 19 април ќе одат од врата на врата

Од вчера и официјално започна кампањата за претстојните претседателски избори. Кандидатите и партиите кои стојат зад нив  имаат време до 19 април да ги убедуваат граѓаните и да го бараат...

Read more

Mакедонците сакаат он-лајн шопинг – Лани потрошиле 23 милиони евра повеќе во споредба со 2018 !

Mакедонците сакаат он-лајн шопинг – Лани потрошиле 23 милиони евра повеќе во споредба со 2018 !

Македонските граѓани лани потрошиле 133,7 милиони евра онлајн и што е за 23,8 милиони евра или 17,8 отсто повеќе во однос на претходната година. Повеќе се купувало од странски веб...

Read more

Пред доаѓањето на Ципрас, Владата си го стави новото име „Северна“ пред зградата !

Пред доаѓањето на Ципрас, Владата си го стави новото име „Северна“ пред зградата !

Владата синоќа ја постави плочата со новото име Република Северна Македонија пред влезот на зградата. Името „Влада на Република Северна Македонија“ е преведено на три јазици, на македонски, албански и...

Read more

Започна кампањата за претседателските избори. Граѓаните очекуваат фер однос и по некој партиски притисок.

Започна кампањата за претседателските избори.   Граѓаните  очекуваат  фер однос  и по некој  партиски притисок.

Започна кампањата за претседателските избори  која од денес  партиите  ќе  ја искористат  за максимално придобивање на граѓанските гласови. Дали граѓаните  очекуваат   демократски и  пристоен однос од партиите? Секако дека очекуваме...

Read more

Мајката на исчезнатото момче Пино, добила пријава од премиерот Заев за вознемирување ?!

Мајката на исчезнатото момче Пино, добила пријава од премиерот Заев за вознемирување ?!

Мајката на исчезнатото момче Пинета Секондо – Пино, Маја Трпковска, вели дека премиерот, Зоран Заев, ја пријавил за вознемирување. На вчерашниот протест пред Собранието, Трпковска повторно побара од истражните органи...

Read more

Ќерката на Димитров ангажирана во МНР кај татко и ?!

Ќерката на Димитров ангажирана во МНР кај татко и ?!

Јана Димитрова, ќерка на министерот за надворешни работи Никола Димитров, на нејзиниот профил на професионалната мрежа „Линкедин“, се пофали дека е ангажирана и стажира во Министерството за надворешни работи. На...

Read more
Page 3 of 21 1 2 3 4 21