Home Македонија

Македонија

Оливер Спасовски, ќе биде технички премиер до изборите !

Оливер Спасовски ќе биде технички премиер, а Мила Царовска-нов заменик премиер во техничката влада, одлучија вечерва партиските органи на СДСМ.

Платите во образованието од 1 јануари ќе бидат поголеми. Спогодбата помеѓу владата и синдикатот е потпишана

Веќе договорената спогодба помеѓу Министерството за образование и Синдикатот за образование наука и култура е потпишана денес . ...

Скриените давачки преголем товар за компаниите

Бизнисот алармира дека скриените давачки се преголем товар за стопанството и бараат итна реформа и нивно намалување. Во Македонија 99,7 проценти се...

Воведен регистар на одземен имот

Државната агенција за катастар промовира регистар на одземен имот. Податоците за одземените предемети ќе ги прикажува на својот портал. До овој момент...

ВИДЕО: Македонија, земја која над 20 години е меѓу топ 10 земји со највисока стапка на невработеност !

Некогаш, не е добро да си прв. Ова видео ќе ви покаже, како Македонија, повеќе од 20 години е меѓу десетте земји...

Скопјанец со пластичен пиштол одзел 11.000 евра од канцеларија на „Брза пратка„

Судија на претходна постапка на разбојник од Скопје му одреди мерки на претпазливост откако тој од Основното јавно обвинителство е обвинет за...

3,6 мил. евра тежи буџетот за 2020 г. на ИПР

Виница, Македонска Каменица и Штип, се првите три општини, што ќе користат средства од буџетот на ИПР за 2020 година. Парите се...

2 милиони евра Боки 13 барал и од штипскиот бизнисмен Зоран Митревски Езимит, изјави денес неговиот кум и адвокат Сашо Бошков.

2 милиони евра Боки 13 во почетокот на минатата година барал и од штипскиот бизнисмен Зоран Митревски, сопственик на...