74-годишен жител на Скопје завршил во река кај Лозово, откако веројатно добил удар и починал додека управувал трактор. Смртта била констатирана од лекар од Свети Николе. Увид на местото извршила екипа од Полицската станица Свети Николе. По наредба на Јавен...
Шестмесечно бебе без знаци на живот вчера било донесено во штипската болница. На неговото тело немало траги на насилство, а обдукцијата треба да ги покаже причините за смртта. Мртвото бебе во болница го однел таткото, но таму можеле само да...
Мега популарната хрватска пејачка Северина ќе биде главна ѕвезда на овогодинешната Пастрмалијада во Штип, која ќе се одржи од 21 -23 септември. Три вечери, штипјани и гостите од целата држава и надвор од неа, ќе уживаат во богата музичка...
Во општина Виница во тек е изградбата на 12 улици за кои локалната самоуправа од сопствениот буџет издвои околу 11,7 милиони денари. Еден од приоритетите на општинската власт е реконструкција на асфалтниот слој на улицата Илинденска која е дел од...
Меркел на заедничката прес-конференција изјави дека сите земји од Западен Балкан сеуште имаат изгледи за членство во ЕУ, истакнувајќи ја важноста од соработката меѓу земјите од регионот, според регионалните телевизија Ен1. „Севкупно гледано соработката во Западен Балкан е подобрена. Ние...
Жена во Кина изгубила контрола над ново Ферари, само неколку секунди откако седнала прв пат зад неговиот волан. Возачката и патниците поминале со полесни повреди но возилото е целосно уништено, пренесе порталот Unilad.Ферари 458 чини скоро 500 000 фунти да...
Автомобил удри утрината во безбедносните огради пред британскиот парламент во Лондон. Во инцидентот се повредени неколку пешаци. Причините за него засега не се познати. ден маж е уапсен во Лондон откако со својот автомобил удрил во безбедносната ограда пред парламентот...
Општината Центар и ги дава на увид на Управата за финансиска полиција сите документи околу случајот со катната гаража кај Нова Македонија во која вплеткан е поранешниот градоначалник Андреј Жерновски кој сега е заменик министер за надворешни работи. Финансиските полицајци...
Во хрватското место Запрешиќ се случи несреќа, 21 годишното момче М.Р. починало, а според изјавите на сведоците кои први пристигнале во помош, смртта можела да се спречи, но здравствениот систем затаил. До несреќата дошло во Запрешиќ, а еден од сведоците...
Полицијата кај клучката за селото Миравци забележале автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки кој се движел со голема брзина. Автомобилот бил сопственост на Н.С. (61) од Скопје, а го управувал Е.И. (19) од Скопје кој немал положено возачки испит. Во...

Следете не на Facebook

17,979FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести