Лекови за циркулација и проблеми со срцето, вијагра и цитостатици што содржат цемент, но и крема за обувки – ова се наоѓа меѓу запленетите 100.000 фалсификати кои претставуваат голема опасност ако стигнат до пациентите. Тоа се дел од податоци од...
Промената на кривичното законодавство на Руската Федерација ќе доведе до ослободување на околу 14.000 затвореници, објави руската телевизија “360”. Одобрените законски измени, со кои се предвидува нов начин на пресметување на казната, но нема да се однесуваат на оние кои...
Според истражувањето на Евростат, една третина од популацијата на Европската Унија (32,9 отсто) не можат да си дозволат годишен одмор во странство. Гледано на ниво на цела Европа, Македонија и Србија, кои се опфатени со истражувањето на Евростат, се наоѓаат...
Љубителите на добра скара, ладно пиво и квалитетна македонска музика викендов ќе може да уживаат во Пробиштип. Општината, петта година по ред, го организира Probishtip Summer Festival, кој и ова лето ќе се одржи на просторот кај градскиот пазар...
Трамп не дојде на комеморацијата. Преку Твитер испрати пораки за сочувство до семејството и замина да игра голф.Семејството на Мекејн претходно јасно му стави на знаење на Трамп дека не е добредојден на погребот на ветеранот на Виетнамската војна...
Ансамбли од 7 земји ширум светот и 5 од Македонија, со заедничкио оро ќе го отворат 33-тото издание на традиционалниот фестивал Истибањско здравоживо. Од утре до среда, Виница и виничани ќе бидат домаќини на квалитетни културно – уметнички друшва...
Сингапур покрај тоа што има најпосакуван пасош, има и најбрз интернет во Светот, покажуваат последните испитувања. Резултатите на истражувањата се покажани како просечни брзини на download во мегабити по секунда. Така во Сингапур ќе наидете на просечна брзина на интернeтот...
Американскиот потпретседател Мајк Пенс најави дека е во тек формирање на нов род на американската војска – „вселенски сили“ кои ќе бидат функционални до 2020 година. Тој смета дека е неопходно Америка да обезбеди доминација во вселената, поради зголемената...
Во Црна Гора има околу 8 000 неписмени лица, а според најновите податоци, тие се постари граѓани кои немале можност да студираат, вели професорот Горан Дринчиќ. Зборувајќи за статистиката за писменост на децата, Дринчиќ вели дека овој процент е значително...
Ирска невеста која со својот сопруг била на меден месец во Грција повредена е во пожарите кои избија кај Атина. Зои Холохан и Брајан О Калаган Вестроп, двајцата од Даблин се венчале минатиот четврток и престојувале во близина на...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести