Алексис на „Олд Трафорд“ пристигна на почетокот од 2018. година од Арсенал, но се вклопи во сивилото на тимот и воопшто не ги пружа игрите кои од него се очекуваат.И оваа сезона чилеанскиот напаѓач игра мошне слабо и наводно...
На твитер владее хистерија откако е забележано дека на ѕдот во Белата куќа е закачена слика на која американскиот претседател Доналд Трамп е портретиран во друштво на Никсон, Линколн, Буш, Реган и други американски републикански претседатели.Според коментарите, не можат...
Крајната цена која ја достигна овој вински примерок е 17 пати повисока од проценката на аукциската куќа и истата е нов рекорд на сума платена за вино. Претходниот рекорд беше поставен во 2010 година, а го држеше шише Chateau...
Во Русија во 2018 година бројот на милијардери е зголемен за пет од лани и сега има 74 според годишниот извештај на банката Креди Суис. Во извештајот се нагласува дека постои нееднаква распределба на богатството во државата. „Силната концентрација на...
Во Македонија лани биле регистрирани 4.236 абортуси, но нивниот број, според гинеколозите, е далеку поголем. Има т.н. „абортус-туризам“, абортирање на црно, па и на своја рака, што е сериозен проблем. Голем дел од жените што се одлучуваат на ваков...
Се тресат работните места на  најмалку 20 медицински сестри од источниот регион, вработени во приватни ординации. Лекарите кај кои тие се вработени се пред пензија, а ординациите пред затворање, што за нив значи автоматски останување без работа. Само во последниот...
Вработена во Штипската управа за јавни приходи била нападната од странка. На неа, во канцеларијата и влетало лица од Стар Караормна и со сила сакал да истера своја правда. Уште од старт почнал да удира по бирото, да навредува и...
Два жени и еден маж, синоќа жестоко се тепале во беровско Двориште. Зошто крвта меѓу нив зоврела до усвитување се уште не е познато, но дека се сериозно лути потврдува и изборот на орудија за напад. Имено, секој од...
51 квалификуван медицински кадар, меѓу кои и лекари се примени на штотуку завршениот конкурс во штипската Клиничка болница. „Во моментов течат законските рокови за поднесување на жалби на одлуката за приманите кандидати. Доколку сé биде во ред, во текот на...
Триесетгодишниот музичар предизвика бурни реакции во јавноста кога на својот твитер-профил објави кратка видеонајава на споменатиот видеозапис. Според сценариото, Ти Ај е припадник на бебзденосната служба, кој го набљудува Доналд Трамп како ја напушта Белата куќа со хеликоптер. На твитер...

Следете не на Facebook

18,172FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести