Home Популарно

Популарно

ВИДЕО: Тинејџер игра „Макарена“ на пешачки во Саудиска Арабија !

Играњето во Џеда, му донесе проблеми на овој тинејџер, кој играше Макарена на пешачки премин на улица во Саудиска Арабија. Бил привден...

Американците сепак признаа, дека 11 војници биле повредени при ракетирањата на нивните бази од страна на Иран !

Најмалку 11 американски војници се ранети во иранскиот ракетен напад врз две американски војни бази во Ирак, соопшти во четвртокот Централната команда...

Украинка ја продала својата невиност за 1,2 милиони евра – Парите ќе ги троши за луксузни патувања !

Екатерина, 19-годишна девојка која наводно ја продала својата невиност за 1,2 милиони евра преку веб-страницата Cinderella Escorts, раскажува зошто го сторила...

Али Ахмети „фрли“ бомба: Политичари му нуделе поделба на Македонија ?!

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, вели дека порано му била понудена поделба на Македонија врз етнички линии, но дека...

По пожарите, нов проблем во Австралија: Силни дождови, но земјата не може да ја впие водата ?!

Силнo невреме со грмотевици и пороен дожд, а наместа и град, го погодија источниот дел на Австралија, која со месеци се...

Дрогиран возач на хрватски автобус, фатен во Германија на бензинска пумпа !

Германската полиција соопштила дека при проверка на патници во автобус со хрватски регистерски таблички открила дека возачот е под дејство на дрога.

Запалени автомобилите на пејачките Сузана Турунџиева и Ребека Јанковска-Ристески во Скопје !

Доцна синоќа биле запалени автомобилите во сопственост на пејачките Сузана Турунџиева и Ребека Јанковска-Ристески.Инцидентот се случил во три часот на паркингот пред...

За близу 15% зголемен бројот на Австријци кои ја напуштиле Римокатоличката црква !

Бројните афери во Римокатоличката црква ги поттикнаа Австријците да ѝ свртат грб на својата црква, така што бројот на напуштања на црквата...