Home Популарно

Популарно

Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за претседател !

Новинарката на „Си-би-ес“ Кетрин Хериџ откри дали американските разузнавачи обезбедиле докази за наводното мешање на Русија на престојните претседателските избори...

Чави нема да биде тренер на „Барелона“ – Газдите ги одбиле сите услови кои ги поставил !

Чави, легендата на Барселона, минатиот месец се спомнуваше како можен кандидат за тренерската позиција во Барселона, која остана празна по отказот што...

ВИДЕО: Наскоро ќе биде пуштен најдолгиот тунел под Алпите вредени над 11 милијарди долари !

Градежните работи на илјадници метри долгата брза железница под швајцарските Алпи се при крај, а во срцето на овој дел е најдолгиот...

ВИДЕО: Руски „Сухој“ избегна ракета во Сирија, лансирана од бунтовниците !

Руски авион Су-24 избегнал најмалку две противавионски ракети додека и даваше воздушна поддршка на сириската војска кај јужен Идлиб.

Шпанците тврдат дека Борисов си купил куќа во Барселона, тој негира и тврди дека се е лага !

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него...

Претстои ли финансиски колапс на општина Свети Николе? Струшка фирма само што симна 210.000, а бара уште 660.000 евра

Претстои ли финансиски колапс на општина Свети Николе? Струшка фирма само што симна 210.000 од сметката на Општината, а бара уште 660.000 евра.

Се решава проблемот со канализација на последните куќи во штипската населба Железничка

Се решава проблемот со  канализација на последните куќи во штипската населба Долна Железничка. Приклучувањето на овој дел од населбата на градскиот канализационен систем почна...

Винички Макпрогрес ќе отвора Институт за развојни технологии

Реномираната компанија Макпрогрес од Виница  работи во сегашноста но живее со иднината. Таа е пример  за воспоставување на европските стандарди кај нас, изјави денес...