Home Популарно

Популарно

ВИДЕО: Мајка ја виде мртвата ќерка, благодарение на виртуелната реалност ?!

Виртуелната реалноста е воскреснување на мртвите за да им помогне на живите да се справат со нивната тага. Ова не е дефиниција,...

Во Канада, вработените повеќе сакаат денови за одмор отколку повисока плата !

Според едно истражување на Rakuten.ca, 57 проценти од Канаѓаните одбрале да имаат повеќе време за одмор наспроти покачување на платата. Останатите 26...

САД обвинуваат дека четворица кинески хакери украле податоци за 174 милиона американци од кредитна агенција !

Соединетите држави обвинија четворица кинески воени хакери за напад врз кредитната агенција „Еквифакс“, со што се загрозени податоците на околу 147 милиони...

Шешељ остана без профилот на „Твитер“ !

Социјалната мрежа Твитер го суспендираше профилот на лидерот на српските радикали, Воислав Шешељ поради, како што велат, кршење на правилата на Твитер.

Нова, трета локација за затворениот базен во Штип

Нова, трета, локација е определана за изградба на затворениот базен во Штип, откако претходните две, беа оценети како несоодветни. Сега, проценките утврдија дека базенот...

Министерот Димковски се зазеде лично за Мемиш од Штип. Државата тутунот ќе му го откупи

Министерот  за земјоделство Трајан Димковски се зазеде лично за Идабер Мемиш од Штип. Државта тутунот ќе му го откупи. Маката на Мемиш до минситерот...

Профитите на градежните фирми им се како од приказните. Кочански Техком за една година свртел речиси 8 милиони евра

Во државата цвета бизнисот со станови а  најголемите градежни компании  имаат  профити како од приказните. Побарувачката на станови во државата е голема  па дури...

По реакција на граѓани за повисоки цени на лековите, се огласија фармацевтите – Наплаќаме според ценовник на Министерството и Фондот

По реакција на граѓани за повисоки цени на лековите, се огласија фармацевтите.  Наплаќаме според ценовник на Министерството и Фондот  е нивниот категоричен став, искажан во...