Home Популарно

Популарно

Марјан Коцев нов началник на СВР-Штип

Марјан Коцев е нов началник на Секторот за внатрешни работи Штип. Коцев е со над 30 годишно искуство , а во кариерата...

Годината во Регионот почна со трагедија. 27-годишна жена во Штип нејасно падна од прозорец на 4-ти кат и почина

Годината во Регионот почна со трагедија. 27-годишна  жена во Штип нејасно падна од прозорец на 4-ти кат и почина, само два часа по...

30 дена притвотр за виничанецот кој во два наврата извршил полов напад врз дете

30 дена притвор му е одреден на 66-годишен жител на Виница кој е обвинет за полов напад врз дете, кој се случил во...

Хајка на штетен дивеч во Пијанец

Вепар тежок 150 килограми е уловен во традиционалната ловџиска хајка на штетен дивеч што се организира во Пијанечкиот крај. Вепарот е уловен...

САД во војните во последните 50 години потрошиле 8,6 билијарди долари !

САД се најголема воена сила во светот со буџет од 649 милијарди долари долари. Затоа тие трошат и најмногу пари...

ВИДЕО: При пожар во ЗОО во Германија, загинаа сите животни !

Најмалку 300 мајмуни во зоолошката градина во германскиот град Крефелд загинаа во пожар што избувна во нивното живеалиште, соопшти управата на установата.

ВИДЕО: Додека Црна Гора е пред дестабилизација, претседателот Мило во луксузен хотел на Мајами !

Додека Црна Гора е на нозе и со секојдневни протести поради спорниот закон за слобода на вероисповест, претседателот Мило Ѓукановиќ ужива...

Петардите усмртија две лица во Италија и Франција а повредени се над 250 луѓе !

Две лица загина, а околу 250 се повредени поради огномети и петарди за време на новогодишната ноќ. Медиумите во Франција јавија за...