Home Популарно

Популарно

Колациски развод СДСМ нема да прави. Пратеничките листи ќе бидат заверени на 9-ти март

Едно од приоритетните  изборни прашања, составот на пратеничките листи, во  СДСМ се решава уште отсега. Кругот на потенцијалните кандидати е можеби најголем досега, но...

Косовската полицајка која си го уби семејството, прво и дала 12.000 евра на тетката, за погреб !

Новите шокантни информации објавуваат медиумите на Косово за семјното злосторство кое го изврши полицајката Ваљдете Блаца во Гњилане. Таа ги уби двајцата...

Евакуираните Украинци од Вухан, дома пречекани со камења заради страв од Коронавирусот !?

При пристигнувањето на првата група евакуирани Украинци од Вухан, епицентарот на коронавирусот, дојде до насилства во градот Нови Санзхари кој се наоѓа...

Ќерката на славниот режисер Стивен Спилберг почна кариера како порно актерка ?!

Ќерката на Спилберг, која живее во Нешвил, Тенеси, веќе поднела барање да стане сексуален работник, а самопрогласеното „сексуално суштество“ во интервјуто открила...

Советник на Трамп доби над четири години затвр заради лажно сведочење !

Федералниот суд го осуди долгогодишниот советник на претседателот Доналд Трамп, Роџер Стоун, на три години и четири месеци затвор, поради обвинение кое...

Хрват ја тужи пејачката Јосипа Лисац за навредливо пеење на химната !

Хрват поднесе кривична пријава против пејачката дива Јосипа Лисац поради „навредливото“ изведување на химната за време на инаугурацијата на новиот хрватски претседател...

ВИДЕО: Едно лице нападнато со нож во џамија во Регент во Англија !

Најмалку едно лице е повредено во напад со нож во џамија во близина на паркот Регент во Лондон, соопшти лондонската полиција.Во соопштението...

Роналдо ја плаќа својата вереница Георгина и до 100.000 евра за да се грижи за неговите деца !?

Кристијано Роналдо и дава на својата вереница Георгина Родригез месечен џепарлак во износ од 50 до 100 илјади евра, пренесува шпанската телевизија...