Home Популарно

Популарно

Белградска „Арена“ од понеделник пак станува болница за Корона пациенти !

Најголемата спортско-концертна сала во Србија, „Штарк арена“ во Белград, од понеделник ќе биде претворена во привремена болница за пациентите со ковид-19 по...

Анкета: Што ќе направите ако сте премиер на еден ден?

Денешната анкета која ја направи ТВ Стар донесе неколку интересни одговори на прашањето Што би направиле доколку сте премиер на еден...

Разводи има се повеќе. Се случуваат додека трепнеш

Речиси за 23% има повеќе разводи за период од една година. Лани, збогум на заедничкиот живот ди кажале 199о...

Ги има многу малку. Трговците водат борба за секој купувач.

Многу лошо им оди на трговците од март па наваму. Мала надеж се појави откако Короната за момент...

Тутунот го одржува животот во потплачковичкото село Кучица . 30-тина овдешни фамилии се зависни од „жолтото злато“

Тутунот го одржува животот во потплачковичкото село Кучица . нешто над 30-тина овдешни фамилии се зависни од „жолтото злато“ кое се претвори...

ВИДЕО: Орел грабнал ајкула близу плажа на Атлантикот во САД !

На плажата Мертл во американската сојузна држава Јужна Каролина, е забележана несекојдневна глетка – огромен орел улови ајкула во...

ВИДЕО: Влетал во пренос во живо на телевизија и ограбил новинарка на CNN !

Новинарката на Си-Ен-Ен, Друна Маседо била нападната ,додека известувала за поплавите во Сао Паоло, откако и се заканил маж со нож.Напаѓачот побарал...

Сепак…Меси си заминува од Барселона !

Лионел Меси ги стопирал преговорите со Барселона за продолжување на договорот што му истекува на 30 јуни 2021 година.