Home Популарно

Популарно

Во ист ден, Франција остана без стариот и доби нов Премиер !

Францускиот премиер Едуар Филип и неговата Влада, денес поднесоа оставка, по најавите на претседателот Емануел Макрон за промени во неговата администрација, со...

До 10 јули ќе се знае дали ќе се дозволи публика на натпреварите од Лига Европа и Лига на шампиони !

Првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин изјави дека до 10 јули ќе биде донесена конечна одлука за можното присуство на навивачите на...

Поранешниот водител на шоуто MythBusters Адам Севиџ е обвинет за сексуално злоставување од сестра му !

Поранешниот водител на шоуто MythBusters Адам Севиџ е обвинет за сексуално злоставување, а обвиненијата доаѓаат од неговата сестра. Во обвинението поднесено завчера...

Германија ја зголемува минималната плата !

Работниците со минимална плата во Германија ќе имаат покачување на приходите за речиси 12 отсто до 2022 година, објави официјалниот комитет. И...

ВИДЕО: Полицаец под истрага затоа што удрил афро-американка на аеродром !

Полицаец од округот Мајами – Дејд на Флорида е под истрага откако е објавена видео снимка на која се гледа како...

За еден месец во САД, отворени 4,8 милионо работни места !

Американската економија надодаде 4,8 милиони работни места во јуни во време кога многу бизниси се обидуваат да се повратат по неколкумесечното затворање...

Бугарија: Дваесетина пратеници казнети со по 300 лева за неносење на заштитни маски !

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од по 300 лева.

Планските региони годинава за регионален развој трошат државни 5,2 милиони евра

Планските региони годинава за развој трошат државни 5,2 милиони евра. Толку пари се издвоени од државниот буџет за реализација на по неколку...