Home Популарно

Популарно

Коронавирусот продолжува да коси во Италија: 793 мртви и 6557 ново инфицирани !

Во Италија за 24 часа починале 793 луѓе од коронавирусот.Новозаболени се 6557 лица. Сега во Италија има вкупно 53.578...

Платите на министрите, пратениците и паушалите на советниците да паднат на половина до крајот на војната со Корона вирусот

Платите на минстрите, пратениците, високите државни службеници  и паушалите на советниците да паднат на половина до крајот на војната со Корона вирусот. Оваа иницијатива...

Камион и баѓер ноќеска гореа во кругот на некогашна Македонка во Штип

Камион и баѓер ноќеска гореа  во кругот на некогашна Македонка во Штип. Пожарникарите  имале деликатна  нокна задача   и  успешно ја завршиле но штети сепак има и...

Расте бројот на новозаболени во Штип, бројката се искачи на четири. Во регионот евидентирани 454 самоизолирани

Четири заболени од Корона вирусот се во Штип. Претходната бројка од двајца заболени, денеска се дуплира, изјави за ТВ Стар директорот на штипската КБ....

ОК ВМРО ДПМНЕ Карбинци: По еден месечен паушал за помош на граѓаните

Советничката група на ОК Вмро Дпмне од општина Карбинци одлучи наредниот месец паушалот да го донира за хигиенски средства околу справување со корона вирусот:

ВИДЕО: Болницата во Бергамо, со сиот ужас, во приказна на „Скај њуз“ !

Новинарот на SkyNews, Стјуарт Ремзи, објави подолга репортажа од Бергамо. Тој е првиот новинар кој доби дозвола да влезе во...

600 француски лекари го тужат премиерот заради неспособноста да се справи со Коорнавирусот !

Група од повеќе од 600 француски лекари собрани во колективот наречен „К 19“, поднесоа тужба против поранешниот министер за здравство...

Над 2300 Македонци се заглавени на европските граници !

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека околу 2.300 граѓани се заглавени на границите. Тој додаде дека заглавените...