Home Свет

Свет

Американски лекар, има успешен лек за Корона вирусот – Од 1000 пациенти за кои се грижи, никој не починал !

Американски лекар кој лекува пациенти заразени со Ковид-19 во Монро веќе три недели е многу успешен во ова и нема смртни случаи,...

Основачот на „Твитер“ донира една милијарда долари за борба против пандемијата !

Основачот и сопственик на Твитер, Џек Дорси, најави дека ќе донира една милијарда долари за да помогне во борбата против пандемијата од...

Андреа Бочели, сам со он-лајн концерт во Миланската катедрала !

Познатиот оперски пејач, Андреа Бочели, во недела, за католичкиот Велигден, ќе има настап во Миланската катедрала, која ќе биде празна,...

Руската вакцина против Коронавирусот влезе на листата на СЗО !

Истражувачкиот институт за вакцини и серуми на руската Федерална агенција за биомедицина соопшти дека нивната вакцина против коронавирусот е ...

Коронавирусот зарази над 1.3 милиона луѓе во светот !

Фактот дека интензитетот на заразени паѓа во разни европски земји, дава надеж дека состојбата со пандемијата во некои делови на континентот се...

Пејачката Дафи раскажа како сите мислеле дека се повлекла од музиката а таа всушност била киднаприана и силувана ?!

Големата светска sвезда која го испеа хитот „Mercy“, познатата Дафи, раскажа низ каковпекол поминала пред 10 години, по кој никогаш не се...

Џон Тејлор, басистот на групата „Дјуран Дјуран“ го преживеал Коронавирусот, па го сподели искуството !

Гитаристот на групата „Дјуран Дјуран“, Џон Тејлор (59) , кого го познаваме како еден од водечките музичари на групата, признал дека...

Данска на 15 април ги отвора градинките и училиштата, без оглед на состојбата со Коронавирусот !

Данска на 15 април ќе ги отвори градинките и училиштата за деца од прво до петто одделение ако бројот на заразени и...