Најпознатиот разузнавач Сноуден, тврди дека интернетот е контролиран и сите луѓе се следат !

Најпознатиот разузнавач Сноуден, тврди дека интернетот е контролиран и сите луѓе се следат !

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач,...

Read more

Франција: Полицијата во Нант со водени топови ги нападна “Жолтите елеци” !

Париз и денес ќе „пожолти“ од елеците – 8000 полицајци  ќе внимаваат на безбедноста !

Стотици демонстранти денеска влегоа во конфликт со полицијата во Нант, во текот на протестот на „жолтите елеци“ против политиките на Макрон. Полицијата употребила солзавец, по што демонстрантите почнале да фрлаат...

Read more

Заменик јавен обвинител од Хрватска уапсен заради мито

Бронза за Нина Ташкова на БП во џиу џицу

59 годишен заменик  општински јавен обвинител од Хрватска  е упасен поради примање мито. Обвинителот, според полицијата, зел мито од 3000 евра а за возврат го  отфрлил обвинението пртив познатиот наркодилер...

Read more

Во Бугарија откриена мрежа за трговија со човечки органи

Бронза за Нина Ташкова на БП во џиу џицу

Бугарските власти откриле криминална мрежа и обвиниле четворица членови на мрежата за регрутирање на сиромашни луѓе за да донираат бубрези за пари за пациенти кои чекаат трансплантација, соопштило обвинителството. Три...

Read more

Иран: Жена се самозапалила, откако ја фатиле дека е облечена како маж за да влезе на фудбалски натпревар ?!

Иран: Жена се самозапалила, откако ја фатиле дека е облечена како маж за да влезе на фудбалски натпревар ?!

Иранка се запали со бензин откако била приведена поради тоа што се облекувала како маж за да може да влезе на фудбалски стадион за да гледа натпревар. Таа се запалила...

Read more

Со дронови уништиле нафтени полиња во Саудиска Арабија !

Со дронови уништиле нафтени полиња во Саудиска Арабија !

Саудиска Арабија денеска соопшти дека две големи нафтени постројки во земјата биле нападнати од дронови, што предизвикале пожари, но не се наведува кој стои зад нападите. Американските медиуми наведуваат дека...

Read more

Бугарија: Откриена организирана мрежа за трговија со човечки органи !

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Бугарските власти открија криминална мрежа и поднесоа обвиненија против четири члена на таа мрежа поради регрутирање сиромашни лица кои за пари ги давале своите бубрези за пациенти на кои им...

Read more
Page 1 of 102 1 2 102