Грчкиот митрополит одлучи да ја искористи страшната трагедија во Грција за да порача дека страшните пожари се божја казна за премиерот кој е неверник, пренесоа медиумите. „Атеистичкиот премиер Алексис Ципрас го предизвика бесот на Бог. Грција ја уништија пожари и...
Во селото Мати на улица се најдени 4 изгорени тела. Пожарникарите не можат да го стават под контрола пожарот, дополнително заради засилениот ветер. https://youtu.be/u1o26ss2e8g Грчкиот премиер Алексис Ципрас , ноќеска се врати од Мостар. Тој изјави дека ова е тешка ноќ...
Меѓу посетителите на Октоберфест беа и Бил и Хилари Клинтон. Годинава се испиени 7,5 милиони литри пиво , што е на ланското ниво , со тоа што годинава се испиени за десет проценти повеќе безалкохолни пијалоци. Убавото време беше причина...
Во планинските делови на Грција денеска почна да паѓа снет, а во областа Атина силен ветер корнеше дрвја, додека југот на Грција го погоди земјотрес со јачина од 5 степени по Рихтер. acheter des répliques de montres Поради силниот ветер...
Американските загуби во меѓународната трговија во 2017 година се 817 милијарди долари, пишува американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер.Трамп ги усогласи овие статистички податоци како аргумент со кој ќе одговори на политичките противници, кои го критикуваат за царините врз...
„Моите извори ми велатдека (Џулијан) Асанж ќе биде предаден на Велика Британија во наредните недели или дури денови.Како никогаш порано, посакувам моите извори да грешат”, напиша Симонијан на „твит“кој беше објавено и од „Викиликс’ „Твитот“ на Симонијан коинцидира со шпекулациите...
Како резултат на студените ветрови, температурите во Јужна Африка паднаа толку ниско што донесоа и снежни врнежи среде септември. Снегот особено беше интензивиран и го прекри југозападниот дел од земјата. https://www.facebook.com/chinadaily/videos/10156459383431291/ Социјалните мрежи се преплавени со фотографии и снимки од зимската...
Според тимот предводен од истражувачи од Советот за рак од Нов Јужен Велс, за само две години зачестеноста на рак на грлото на матката ќе биде толку мала, што ќе се смета за редок рак.Тоа, според студијата, значи дека...
Трагично заврши потрагата по деветгодишните близначки Софија и Василики кои во понеделникот исчезнаа во катастрофалниот пожар во oколината на Атина, во кој загинаа над 80 лица, а 150 се повредени. Нивните јагленосани тела се пронајдени во прегратките на баба...
Регионот е во шок откако во хрватските медиуми се објави веста дека две млади момчиња се пронајдени мртви во нивниот автомобил среде шума во Задар. Станува збор за момчиња кои биле на 22 и 23 годишна возраст од Задар кои...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести