Бугарија гласаше „За“ протоколот за прием на Македонија во НАТО !

Бугарија гласаше „За“ протоколот за прием на Македонија во НАТО !

Со 140 пратенички гласови – „за“, бугарскиот парламент денска го ратификуваше Протоколот за пристап на Македонија во НАТО. Седницата започна со кворум од 123 пратеника, а пратениците од Бугарската социјалистичка...

Read more

Копаоник: Маж се самоубил активирајќи рачна бомба !

Копаоник: Маж се самоубил активирајќи рачна бомба !

Четириесетидеветгодишен маж се разнесе со бомба во вилата „Рај“ на Копаоник, пренесуваат српските медиуми. Според информациите, телото на мажот е пронајдено во магацин, а според првичните резултати на истрагата покажуваат...

Read more

Србија отвора седум нови амбасади низ светот !

Србија отвора седум нови амбасади низ светот !

Дипломатско-конзуларната мрежа на Србија треба оваа година да биде проширена со уште седум нови претставништва на Карибите, во Јужна Америка и на Далечниот и Блискиот Исток, пишува „Вечерње новости“. Србија...

Read more

ВИДЕО: Женски труп, пронајден по 19 години во замрзнувач во Хрватска !?

ВИДЕО: Женски труп, пронајден по 19 години во замрзнувач  во Хрватска !?

Началникот на хрватската полиција на Меѓумурје Иван Сокач изјави дека во замрзнувач во семејна куќа во градот Паловец било најдено тело на женско лице. Полицијата се сомнева дека станува збор...

Read more

Чикаго: Полицијата уби малолетник кој не сакал да биде легитимиран ?!

Чикаго: Полицијата уби малолетник кој не сакал да биде легитимиран ?!

Седумнаесетгодишник им подлегна на повредите откако во него пукаше полицијата во Чикаго, пренесуваат американските медиуми. „Малолетникот се обиде да побегне за време на сообраќајна контрола. Полицаецот, кој се обидел да...

Read more

Хакери го „сардисаа“ Парламентот на Австралија !

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Голем број австралиски партии беа погодени од хакерски напад во Парламентот на земјата, изјави премиерот Скот Морисон. Претходно беше објавено дека сите пратеници морале да ги променат своите лозинки по...

Read more

ВИДЕО: Вака изгледаше рушењето на таванот во универзитетската зграда во Санкт Петерсбург !

ВИДЕО: Вака изгледаше рушењето на таванот во универзитетската зграда во Санкт Петерсбург !

Застрашувачка снимка од внатрешноста на универзитетската зграда во Санкт Петербург како се руши, се појави на социјалните мрежи. На неа се гледа како прво пука ѕидот, а потоа паѓа заедно...

Read more
Page 1 of 28 1 2 28