Австрија оди на предвремени избори заради скандалот со вицепремиерот !

Австрија оди на предвремени избори заради скандалот со вицепремиерот !

Австрискиот канцелар Себастијан Курц побара предвремени избори откако неговиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе поднесе оставка поради корупциски скандал. Тој кажа дека му сугерирал на претседателот Александар ван дер Белен што е...

Read more

На Косово уапсени четири лица за трговија со органи !

Албанија: 80% од младите полицајци се надеваат на “зелена карта” за да заминат во САД !

Во полициска операција во регионот на Приштина уапсени се четири лица осомничени за кривични дела „противзаконска трансплантација и трговија со човечки органи и клетки“ и „соизвршителство“, соопшти денес косовската полиција....

Read more

ВИДЕО: Австрискиот вицеканцелар во скандал – Објавена снимка како договара сомнителни зделки !

ВИДЕО: Австрискиот вицеканцелар во скандал – Објавена снимка како договара сомнителни зделки !

Неколку дена пред изборите во Европа, европските десничари ги тресе мега скандал откако се појави снимка како заменик канцеларот на Австрија на Ибица договорал матни зделки со жена која се...

Read more

Од јуни, Грција добива 70 воени хеликоптери од САД !

Од јуни, Грција добива 70 воени хеликоптери од САД !

Грција презема 70 вооружени извиднички хеликоптери од моделот „OD-58D“ и еден транспортен хеликоптер од американската војска, пренесе грчкиот весник „Катимерини“. Хеликоптерите се испорачани на грчкото пристаниште Волос во централна Грција,...

Read more

Косовската пратеничка признала дека фотографиите за силување на српски војници врз цивили биле лажни !

Косовската пратеничка признала дека фотографиите за силување на српски војници врз цивили биле лажни !

Фљора Бровина, пратеничка во косовското Собрание од владеачката ДПК, признала дека фотографиите кои ги прикажа во законодавниот дом, а за кои тврдеше дека се доказ како српски војници силуваат Албанка,...

Read more

ВИДЕО: Американски авион Ф-16 се урнал врз магацин – Петмина повредени !

ВИДЕО: Американски авион Ф-16 се урнал врз магацин – Петмина повредени !

Авион ловец Ф-16 на американското воено воздухопловство се урна врз магацин во кругот на воената база Марч во Калифорнија. Во несреќата нема загинати, а петмина вработени во магацинот се полесно...

Read more

Трамп ќе воведе „Зелена карта“ за образовани кадри !

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Претседателот очекува сериозни и коренити промени за време на неговата администрација кон имиграционото прашање Доналд Трамп го објави долгоочекуваниот предлог за имиграциони реформи, што треба да исклучи семејна и хуманитарна...

Read more

САД: По Алабама, и Мисури сака да донесе закон за забрана на абортусот !

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

Мисури е најновата сојузна држава која усвои рестриктивен предлог закон за забрана на абортусот. Одлуката е дополнителен поттик за националното движење против абортусот за кое републиканците се надеваат дека ќе...

Read more
Page 1 of 61 1 2 61