Home Свет

Свет

„Осенсеи“ на „Мимоза опен“ турнирот

Џиу џицу клубот„ Осенсеи“, в сабота, 29 февруари ќе учествува на големиот турнир во Херцег Нови,(Република Црна Гора) „МИМОЗА ОПЕН“

Кина: Уапсени 1500 лица кои продавале фалсификувани маски за лице !

Во Кина уапсени се повеќе од 1.500 лица за производство и продажба на фалсификувани медицински маски. Ова го објави Министерството за јавна...

Трамп со порака: „Ако не победам на изборите, следи крај на светот“ ?!

"Светот ќе пропадне ако не победам на изборите во ноември", порачал американскиот претседател Доналд Трамп. Тој апокалиптичното предупредување...

ВИДЕО: Неколку Црногорци упасени при шверц на еден тон кокаин на брод близу Венецуела !

Во меѓународна полициска акција, која ја иницирала црногорската полиција, запленет е еден тон кокаин, а уапсени се повеќе црногорски државјани,...

Шкотска: Женските влошки и тампони, со Закон станаа бесплатни за сите жени !

Хигиенските производи се бесплатни за сите жени, одлучи шкотскиот Парламент со што Шкотска станува првата земја во светот со ваква законска одлука.Според...

ВИДЕО: Снимиле филм за возрасни во библиотека, додека студенти учеле таму !?

Филм за возрасни кој е објавен на интернет сајтот „Pornhub“, снимен бил во библиотека во американскиот град Санта Моника на само неколку...

Британија: Маж на ролери нападнал и повредил три лица !

Полицијата во Велика Британија морала да интервенира по пријава дека маж кој возел ролери нападнал три лица на сред улица, по што...

ВИДЕО: Возач во Англија доби шест месеци затвор заради вакво свртување со камион во погрешна патна лента !

Возач на камион е осуден на шест месеци затвор откако на автопатот М6 во Стафордшир, Англија, извел многу опасно свртување.