Италија: Го чувал со месеци мртвото тело на мајка му во замрзнувач, за да и ја зема пензијата !

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

Маж од северна Италија со месеци во својот дом ја чувал неговата мумифицирана мајка со цeл и натаму да ја добива нејзината пензија, објавија обвинителите во саботата. Тој не ја...

Read more

Француски офицер на суд, затоа што ја критикувал тактиката на САД во Сирија ?!

Француски офицер на суд, затоа што ја критикувал тактиката на САД во Сирија ?!

Висок француски офицер кој е вклучен во борбата против исламската држава во Сирија се соочува со казна откако даде дрски критики против методите на коалицијата предводена од САД што треба...

Read more

ВИДЕО: Над 200.000 луѓе во Барселона им дадоа поддршка на лидерите кои се судат затоа што сакаа независност !

ВИДЕО: Над 200.000 луѓе во Барселона им дадоа поддршка на лидерите кои се судат затоа што сакаа независност !

Двесте илјади луѓе, според полициските проценки, учествуваа во саботата во Барселона во знак на протест против судењето на дванаесете лидери на Каталонија за обидот за отцепување на таа шпанска покраина...

Read more

ВИДЕО: Откриле кој ја убил, по последната фотографија објавена на социјалните мрежи !

ВИДЕО: Откриле кој ја убил, по последната фотографија објавена на социјалните мрежи !

Дваесет и четири годишната Валери Рјас од Њујорк се фотографирала со своето момче Хавијер во аптека, не знаејќи дека тоа ќе биде нејзината последна фотографија објавена на друштвените мрежи. Токму...

Read more

Санкт Петерсбург: Над 20 лица под урнатини, откако се урнал таван во зграда !

Санкт Петерсбург: Над 20 лица под урнатини, откако се урнал таван во зграда !

Во четирикатна зграда во Санкт Петербург се урна таванот од четвртиот до првиот кат, а властите се сомневаат дека под урнатините може да има до дваесет луѓе, наведуваат локалните служби....

Read more

45 вработени во Општина Будва не доаѓале на работа а примале плата – Штетата е најмалку 5 милиони евра !

45 вработени во Општина Будва не доаѓале на работа а примале плата – Штетата е најмалку 5 милиони евра !

Против 45 вработени во локалната управа на Будва и јавните претпријатија ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе им биде даден отказ, бидејќи подолг период не доаѓале на работа. –...

Read more

Црна Гора: Средношколец се обидел да ги отруе соучениците со солна киселина ?!

Црна Гора: Средношколец се обидел да ги отруе соучениците со солна киселина ?!

Петнаесетгодишен средношколец од црногорскиот град Рожаје се обидел да отруе свои соученици со солна киселина, објави подгоричкиот весник „Побједа“. Според весникот, тинејџерот ставил солна киселина во шишиња со сок и...

Read more

ВИДЕО: Студиото на „Нетфликс“ под опсада заради човек со пиштол !?

ВИДЕО: Студиото на „Нетфликс“ под опсада заради човек со пиштол !?

Вработените во холивудското студио Нетфликс биле под блокада поради дојава дека во нивните простории има човек со пиштол. Режисерот и автор Дејвид Хајтер твитнал: "Моментално сум заклучен во нашите канцеларии...

Read more
Page 2 of 28 1 2 3 28