ФОТО: Прво се судриле, па едното возило влетало во кафуле во Зрењанин во Србија !

ФОТО: Прво се судриле, па едното возило влетало во кафуле во Зрењанин во Србија !

Тешка сообраќајна несреќа се случила денес во Зрењанин во Србија. Во несреќата учествувале две возила, објави порталот „Зрењанински“. Како што било кажано од полицијата, три лица се пренесени во Ургентен...

Read more

Трамп се пофали дека САД собориле ирански дрон, а тие му вратија: „Ваш е, не е наш !“

Трамп се пофали дека САД собориле ирански дрон, а тие му вратија: „Ваш е, не е наш !“

Иран негираше дека американскиот воен брод „УСС Боксер“ срушил еден од нивните дронови во Ормутскот Теснец, во време на зголемени тензии меѓу двете земји, јавува „Гардијан“. Инцидентот првенствено беше обелоденет...

Read more

Српски воен хеликоптер се сруши близу Алексинац – Пилоитите спасени !

Српски воен хеликоптер се сруши близу Алексинац – Пилоитите спасени !

Хеликоптерот на српскиот воздухопловни сили “Газела” се урна за време на летниот тренинг во четвртокот вечерта. Двајца членови на екипажот немаат потешки повреди, соопшти Министерството за одбрана. Инцидентот се случил...

Read more

Косово: Уапсени две лица за трговија со човечки клетки !

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Косовската полиција уапси две лица осомничени за сторено кривично дело трговија со органи и човечки клетки. Настанот се случил во Приштина, додека осомничените се турски државјанин и Албанка од Албанија....

Read more

Со 24 милиони евра, Унијата финансира 65 проекти. Најмалку три од нив се во Регионот

Со 24 милиони евра, Унијата финансира 65 проекти. Најмалку три од нив се во Регионот

24 милиони евра, европски пари за подобар живот во македонскиот Исток. Толку вредат 65-те проекти од разни сфери на граѓанскиот интерес со единствена цел подобрување на квалитетот на животот во...

Read more

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Од авион на Луфтханза на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград поради дојава дека е поставена бомба се евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот, објавија белградските медиуми.Контрадиверзионата единица Министерството...

Read more

ВИДЕО: Ранет таксист во Дубровник, откако кон него биле испукани шест куршуми !

Белград: Пробале да ограбат таксист – Бил убоден со игла заразена од хепатит !

Дваесет и осумгодишен таксист од Дубровник бил ранет синоќа во самиот центар на градот, во него биле испукани шест куршуми.Очевидците кажале дека еден од куршумите го погодил во коленото, пренесуваат...

Read more

Бугарија: Момче украло финансиски податоци на пет милиона корисници од базата на даночната управа !

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Дваесетгодишен Бугарин, вработен во компанија за кибернетичка безбедност, е уапсен под сомнение дека е вмешан во хакерски напад врз даночната управа во кој се украдени лични и финансиски податоци на...

Read more
Page 2 of 82 1 2 3 82