Home Свет

Свет

Корона не се пренесува преку евра

Не постои ризик да се заразите од коронавирусот со користење на хартиените и металните евра, велат од Европската централна банка...

ВИДЕО: Американските полицајци почнаа да тепаат и деца – Срамно видео, со кое овој „голем маж“ ја посрамоти униформата !

Шокантна снимка од САД, на која се гледа како полицаец во Калифорнија брутално тепа 14 годишно момче, со обвинение дека пушело марихуана....

ВИДЕО: Американскиот потпретседател Пенс, одбил да носи заштитна маска во болница !

За време на посетата на клиниката „Мајо“, американскиот потпретседател, Мајк Пенс, во вторникот ја игнорира мерката за задолжително носење маска во време...

ВИДЕО: Американците не сакаат изолација – Се шират протести против забраната за движење и карантинот !

Американците веќе извесно време одржуваат протести против пандемијата на коронавирус низ целата земја.Тие бараат нивниот град, држава или цели САД да бидат...

ЕУ воведува „Корона пасош“ за претстојната туристичка сезона, но никој не знае како реално тоа ќе функционира !

Министрите за туризам на земјите-членки на ЕУ на видео-конференција се договорија да изработат заеднички документ за патување кој би важел за сите...

Италијанските плажи, недостапни оваа година за странските туристи !

Италијанскиот министер за туризам порача дека Италија оваа година нема да ги отвори своите граници за странските туристи, безразлика на тоа што...

ВИДЕО: Корона вирусот ги натера Ролинг Стоунс да објават песна по осум години пауза – Пејат за „Живот во град на духови„ !

Британската група Ролинг Стоунс објавија нова песна насловена „Living In A Ghost Town”, којашто е нивни прв сингл по осум години пауза....

ЕУ планира полека да ги отвори границите !

Министрите за внатрешни работи на ЕУ одржаа виртуелен состанок на кој се разговараше, меѓу другото, за постепеното отворање на внатрешните...