Home Свет

Свет

Британија: Полицијата го запрела оти возел над 200 км на час – Се правдал дека бега од Корона вирусот ?!

Англиската полиција сопрела мотоциклист кој возел со брзина од дури 209 км/ч. Секој возач се обидел барем еднаш во животот со...

Турција ја помина Кина по број на заболени од Корона вирус !

Во Турција, бројот на потврдени случаи на коронавирус се зголеми на 86.306, изјави министерот за здравство, Фахретин Коча.

ВИДЕО: Шпански здравствени работници му заблагодариле на таксист со аплауз и скромен надомест, затоа што ги возел бесплатно !

Здравст Здравствените работници во мадридската болница пријатно изненадиле еден таксист кој бесплатно превезува пациенти и здравствени работници среде...

Анализа: Корона вирусот можеби не потекнува од Кина, можеби некој го донел таму ?!

Коронавирусот кој се прошири низ целиот свет можеби првиот пат бил пренесен на луѓето во јужна Кина, а не во градот Вухан...

Полуматурантите во Словенија нема да полагаат државен испит – матурата засега е одложена

Оваа година за прв пат откако е воведен пред 20 години, словенечките полуматурантите нема да го полагаат државниот испит, соопшти министерката за образование Симона...

Китови во Јадранско Море

За првпат после повеќе децении, хрватските рибари снимија китови во близина на шибеничката ривиера.  Снимката е направена денес околу 11 часот ,...

Франција: И претседателот Макрон на линија со италијанскиот премиер Конте: Короната ќе и пресуди на ЕУ !

Францускиот претседател Емануел Макрон во интервју за Фајненшал тајмс рече дека кризата со коронавирусот е момент на вистина за Европската унија.

ВИДЕО: Во Канада, мал авион слетал на автопат ?!

На автопатот 40 во канадски Квебек возачите беа затекнати од изненадувачки и несекојдневен момент – авион слета на автопат.