Бугарија: Стоматолошка ординација на Македонци, запалена во санданското село Ново Делчево !

Бугарија: Стоматолошка ординација на Македонци, запалена во санданското село Ново Делчево !

Стоматолошка ординација на стоматолози од Македонија вчера е уништена во подметнат пожар во санданското село Ново Делчево, соопшти бугарската ТВ Нова. Експлозијата се случила вчера околу 3 часот изутрината. Силата...

Read more

Турците им порачаа на Американците, дека купувањето на рускиот ракетен систем С-300 е завршена работа !

Турците им порачаа на Американците, дека купувањето на рускиот ракетен систем С-300 е завршена работа !

Турција нема да се повлече од договорот со Русија за купување на ракетниот систем „С-400“ и тоа за Анкара е веќе завршена работа. Ова синоќа го порача првиот човек на...

Read more

Хрватите собраа 600.000 потписи за референдум против зголемување на границата за пензионирање !

19 Фирми од Регионот  биле тресени од Инспекција по налог на Хелсиншки. За две години  работничките поплаки  зголемени за 300%

Организаторите на синдикалната иницијатива „67 е премногу“ во Хрватска објавија дека собрале повеќе од 600 илјади потписи за распишување референдум, за да се спречи зголемувањето на старосната граница за заминување...

Read more

САД: Пентагон му даде 1.5 милијарди долари на Трамп за да го гради ѕидот со Мексико !

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Американскиот министер за одбрана , Патрик Шенахан, одобри префрлање на 1,5 милијарди долари за изградба на над 130 километри долгиот ѕид кон Мексико.Во овие 1,5 милијарди долари се вклучени и...

Read more

Турски новинар кажал лош збор за Ердоган, добил бејзбол палки по глава !

Турски новинар кажал лош збор за Ердоган, добил бејзбол палки по глава !

Турски новинар кој ја критикува владата на претседателот Реџеп Таип Ердоган и нејзините националистички сојузници заврши во болница откако е нападнат на улица.Весникот Јениџаг објави денес дека пет или шест...

Read more

Полска: Момче избодено со нож, по расправија со соученик !

Белорусија: Средношколец ја убил наставничката со нож !

Малолетник починал во основно училиште во Полска после кавга со друго момче откако бил избоден со остар предмет, соопштила денеска полската полиција. Полицијата навела дека лекарите не мпжеле да го...

Read more

БиХ се подготвува за поплави – Граѓаните повикани на внимателност !

БиХ се подготвува за поплави – Граѓаните повикани на внимателност !

Сите служби на Босна и Херцеговина задолжени за заштита и спасување се ставени во состојба на зголемена готовност, поради опасност следната недела земјата да биде зафатена од поплави, кога се...

Read more

Во Србија се појавила нова силна дрога со имиња „Јагода“, „Боровница“ и „Мастика“ ?!

Во Србија се појавила нова силна дрога со имиња „Јагода“, „Боровница“ и „Мастика“ ?!

На улиците во Србија се појави нова дрога, синтетички канабиноид чие дејство е 100 пати посилно од дејството на марихуаната. Тоа е шеста психоактивна супстанца која во последните година дена...

Read more
Page 3 of 61 1 2 3 4 61