Катимерини: Заев и се додворува на домашната јавност додека да поминат уставните измени !

Катимерини: Заев и се додворува на домашната јавност додека да поминат уставните измени !

Амандманите на македонскиот устав, кои треба да бидат ратификувани наскоро во парламентот, се во согласност со Преспанскиот договор меѓу Скопје и Атина, соопшти неименуван извор од грчката влада за државната...

Read more

ВИДЕО: Воз илзетал од шини во Турција – Седум мртви и над 40 повредени !

ВИДЕО: Воз илзетал од шини во Турција – Седум мртви и над 40 повредени !

Брз воз кој сообраќал од Анкара кон Кониа излетал од шините.Според последните информации седум лица загинале, а повеќе од 40 се повредени. Несреќата се случила четири минути откако возот тргнал...

Read more

Американците со резолуција против „Северен тек“ на Русија сакат да ги предомислат нивните партнери !

Американците со резолуција против „Северен тек“ на Русија сакат да ги предомислат нивните партнери !

Претставничкиот дом на американскиот конгрес усвои резолуција против изградбата на гасоводот Северен тек 2, вреден 11 милијарди долари, на што официјална Москва реагираше веднаш со оценка дека станува збор за...

Read more

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британскиот новинар, Даниел Нолан го фотографирал екс-премиерот, Никола Груевски во близина на пивница во Будимпешта. „Го фатив жив! Пребеганиот екс-македонски премиер забележан во Будимпешта“ - напишал британскиот новинар на Твитер....

Read more

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер изјави дека вооружен напаѓач убил три лица, додека 12 други ранил во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур.Тој пукал врз...

Read more

Гори депонија во Рим – Голем пожар и токсичен чад над вечниот град !

Гори депонија во Рим – Голем пожар и токсичен чад над вечниот град !

Голем пожар избувна во општинската депонија во северен Рим, а фотографиите кои се појавија по социјалните мрежи покажуваат густ црн чад на небото над местото на пожарот. Властите објавија дека...

Read more

Бугарскиот европратеник Ковачев бара средба со Хан за да му каже дека Македонците и ја крадат историјата на Бугарија ?!

Бугарскиот европратеник Ковачев бара средба со Хан за да му каже дека Македонците и ја крадат историјата на Бугарија ?!

-Го поканив комесарот Јоханес Хан на појадок во Стразбур. Сакам да разговарам со него за ситуацијата во Западен Балкан и да го информирам за односите меѓу Софија – Скопје! - напиша...

Read more

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Турска студентка по новинарство е ставена во притвор поради навреда на претседателот Реџеп Тајип Ердоган на социјалните медиуми, изјави нејзината адвокатка за ДПА. Судот во провинцијата Трабзон на Црното Море...

Read more
Page 3 of 5 1 2 3 4 5