Home Свет

Свет

ВИДЕО: Ирански воен авион паднал во вулкан ?!

Ирански воен авион се урна на планината Сабалан, во провинцијата Ардебил, потврди агенцијата ИРНА. Спасувачки тимови се испратени во потрага по...

Грчки авиони над македонското небо – Како дел од НАТО, тренираат за да не одбранат од можни непријатели ?!

Два грчки ловци Ф-16 вчера ја надлетале македонската територија. Од Министерството за одбрана ја потврдија информацијата наведувајќи дека прелетот бил во рамки...

ВИДЕО: Момче со голи раце спасило четиригодишно дете од напад на куче питбул !

Младото момче со голи раце тргна кон разлутениот пит бул. Опасното куче веќе го држело 4-годишното дете за вратот кога Патрик стигнал...

4 годишно дете удрено од две коли истовремено.

Четиригодишно дете од бугарскиот град Русе доживеало ретка собракајна несрека бидејки во ист момент било удрено од две коли...

Претседателскиот кандидат Јуричан бара “плен“

Претседателскиот кандидат Дарио Јуричан кој во првиот изборен круг во Хрватска освои 88 000 гласови од Пленковик и Бернардик...

ВИДЕО: 12 лица повредени во стампедо за бесплатни ваучери во шопинг центар во Сиднеј !

Најмалку 12 лица се повредени во стампедо во стоковна куќа, кога се обиделе да ги дофатат балоните со подарок ваучери за купување...

Новинар во Словенија осуден за клевета поради текст за таткото на Меланија Трамп !

Вишиот суд во Љубљана донесе пресуда дека словенечкиот новинар и публицист Бојан Пожар треба јавно да му се извини на Виктор Кнавс,...

ВИДЕО: Министерот за внатрешни на Република Српска, удрил опозиционен пратеник во парламентот ?!

Министерот за внатрешни работи на Република Српска, Драган Лукач на седница на парламентот на ентитетот во Бања Лука, предизвика инцидент напаѓајќи го...