Едно лице е убиено, а 14 се ранети во оружен инцидент во Торонто, при што и напаѓачот бил застрелан, објави полицијата по инцидентот што се случи ноќеска во најголемиот канадски град.Една од повредените се наоѓа во критична состојба. – Ги...
Поседувањето бугарски пасош, по автоматизам значи и дека си Бугарин. Вака се изјасни потпретседателката на бугарската Влада, Илијана Јотова во Скопје кажувајќи дека над 70.000 Македонци имаат пасоши. https://youtu.be/tcg5yPsSbF0 Таа 10 години била еврозастапник за Македонија и многу добро знае се...
„Моите извори ми велатдека (Џулијан) Асанж ќе биде предаден на Велика Британија во наредните недели или дури денови.Како никогаш порано, посакувам моите извори да грешат”, напиша Симонијан на „твит“кој беше објавено и од „Викиликс’ „Твитот“ на Симонијан коинцидира со шпекулациите...
На социјалните мрежи кружи снимка од Карипското море кое е преплавено во пластика. Ужасната сцена е забележана на крајбрежјето на градот Санто Доминго во Доминиканската Република, а покажува дека луѓето немаме ниту малку почит кон природата. https://youtu.be/TPd_eNGj_5Q Снимката е објавена со...
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, неочекувано го стави традиционалниот грчки пријател и сојузник Србија во негативен контекст зборувајќи за Преспанскиот договор. – За одредени националисти во Белград, кои за среќа се малцинство, имам чувство дека тој договор...
Двајца мигранти загинаа, а еден е повреден откако воз удрил во нив во североисточниот дел на Грција. – Возот на релација Александруполис – Орменио, долж грчко-турската граница удри во три лица кои се движеа по пругата. Две од нив починаа,...
Американскиот претседател Доналд Трамп е државник со најголем број следачи на Твитер, а потоа следат папата Франциско и индискиот премиер Нарендра Моди, се наведува во годишниот извештај на „Твипломатија“ на компанијата „Барсон Кон и Вулф“. Трамп во октомври минатата година...
Една жена е убиена во тричасовната заложничка драма во полн супермаркет во Лос Анџелес, пред напаѓачот да ѝ се предаде на полицијата. Два часа пред да земе заложници, напаѓачот ја застрелал баба му седум пати и повредил уште една жена,...
Како што неофицијално дознаваат од РТС, барањето е одбиено, бидејќи во привремената правна рамка на УНМИК, Косово нема Министерство за надворешни работи, па договорот за официјални посети не може да се примени во случајот со Пацоли. Баџет Пацоли во четвртокот...

Следете не на Facebook

18,362FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести