Home Спорт

Спорт

Штип ги додели признанијата за најдобрите спортисти

Спортист за 2019 на Штип е каратистот Емил Павлов. Ова е негова петта титула за најдобар од најдобрите од штипскиот спорт: „Секогаш ми...

Брегалница ги започна подоготовките за новата пролетна сезона

Со тренинзи на игралиштето во Бело Брдо ФК Брегалница ги започна подготовките за новата пролетна сезона. Сите фудбалери тренираат редовно, заедно со...

Емил Павлов најдобар македонски каратист за 2019 година

Карате федерацијата вчера во Скопје ги прогласи најдобрите спортисти, клубови и тренери за 2019 година, а Емил Павлов по четвртипат е прогласен...

Глигоров во фудбалска академија во Перуџа

Штипјанецот Иван Глигоров е повикан од страна на италијански менаџер да биде дел од италијанската фудбалска акдемија во Перуџа, Италија.Тој е фудбалер...

7 ПРИЗНАНИЈА ЗА КОЧАНСКАТА ГИМНАСТИКА

Вчера се одржа свеченото прогласување на најдобрите за 2019 година во гимнастиката под организација на Федерацијата за Гимнастички Спортови на Македонија.Гимнастичарите на...

Арсовски најдобар селектор на Македонија за 2019 г.

На синоќешното 65 издание на изборот за најдобри македонски спортисти , признанието за најдобар тренер и селектор го доби штипјанецот Сашко Арсовски....

ФФМ ги избра најдобрите за 2019 година

На синоќешната свечена церемонија беа доделени признанија за најдобрите спортисти и спортски работници за 2019 година од страна на ФФМ.Помеѓу најдобрите избрана...

ФК Брегалница единствен второлигаш со барање за УЕФА лиценца

ФК Брегалница од Штип е единствениот второлигаш од истокот кој има аплицирано за УЕФА лиценца за 2020/2021 година со која ќе може...