Во сабота второлигашкиот фудбал се враќа на терените, а Куќата на фудбалот ги дефинираше термините и распоредот за сите кола до крајот на сезоната. Источниот регион сезонава ќе е претстави со три клубови. Брегалница и Каменица Саса се старо-новите воторлигаши,...
ФФМ сеуште го нема дефинирано почетокот на Третата фудбалска лига Исток, откако до почетокот на месецов беа дефинирани распоредите и термините за првата и втората лига. Познато е дека третолигашкото првенство на Истокот заврши хаотично со екипи без исплатена котизација...
Покрај Олимпија одлични резултати на меморијалниот турнир „Љупче Црвенкоски“ постигнаа и борачите на вториот штипски борачки клуб Балканец. Стефан Штерјов е прогласен за најдобар борач воопшто на турнирот во конкуренција на стотина борачи, а тој се закити и со злато...
Меѓународниот меморијален турнир „Љупче Црвенкоски 2018“ во Прилеп беше домаќин на над 100 млади борачи од Македонија, Унгарија, Бугарија, Србија и Косово. Штипскиот борачки клуб Олимпија настапи со 10 свои натпреварувачи. Со златен медал се закити Андреја Нисева во категорија до...
Второто издание на Gradche Trail Run годинава ќе се одржи на 21-ви Октомври. Патеката овој пат е продолжена и ќе изнесува околу 15 км. Трката се одвива низ живописните предели околу Браната Градче, која се наоѓа околу 5 км северно од...
Ристо Инџекаров е избран за нов претседател на Народна техника Штип. Инџекаров е електро инженар по струка и досега во три наврати бил претседател на Радио клубот „Никола Тесла„: Главна заложба ни е да ги сочуваме просториите да не...
Бојан Иванов е најновото засилување на вторлигашот Каменица Саса, а за кој од клубот искажаа големо задоволство од неговото доаѓање и реализација. Иванов досега за Каменица Саса одигра 4 натпревари, а во нив реализираше 4 асистенции и постигна 1 гол. Пробиштипјанецот...
Првата македонска фудбалска лига е најелтиното фудбалско натпреварување во државава, кое и не може да се пофали со кој знае каков квалитет. Досега првенството го сочинуваа 10 екипи, а така ќе продолжи да биде и понатаму, најмалку во следните 4...
Младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Костов, е нов член на Академија Пандев, откако овој талентиран одбранбен фудбалер денеска потпиша договор со струмичкиот прволигаш. Костов има настапувано за Брегалница, а ланската сезона ја мина во дресот на Ренова. Тој во изминатиот...
Годинава прволигашкото првенство стартува на 12-ти август. ФФМ го објави и распоредот на дуелите за сите 36 кола, каде стартот ќе донесе големо дерби меѓу ривалите Шкендија и Вардар, а кои до крајот на сезоната ќе се сретнат уште три...

Следете не на Facebook

17,979FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести