Заврши настапот на штипскиот борач, 16-годишниот Драган Велинов, на младинските Олимписки игри за спортисти од 14 до 18 години, чиј домаќин беше аргентинската престолнина Буенос Аирес. Велинов настапи во категорија до 110 килограми, во рамките на групата Б, каде беше...
Слободно можеме да дојдеме до заклучокот дека Брегалница е најголемиот добитник во деветтото коло од Втората фудбалска лига Исток, откако во Македонска Каменица славеше над Каменица Саса со високи 1:5. Првиот гол на натпреварот падна во 37-мата минута, кога Иве...
Помеѓу лидерот на третолигашката табела, Осогово, и седмопласираниот Малеш, има само 9 бодови разлика,а сите останати третолигаши, со исклучок на последната Слога, се некаде измеѓу. Во Кочани Осогово славеше над делчевска Брегалница со 2:0. Овче Поле и Кежовица во Свети...
Не така лоша недела за Новак Ѓоковиќ, Србинот одигра перфектни пет меча во Шангај, не загуби ниту еден сет и стигна до нова титула и чек од 1,3 милиони долари. Популарниот Ноле и денеска демонстрираше дека е во одлична форма,...
Штипскиот второлигаш Брегалница му одржа вистинска лекција на регионалниот ривал Каменица Саса, откако на натпреварот во Македонска Каменица славеше со високи 1:5. Првиот голна натпреварот падна во 37-мата минута, кога Иве Трифуноски стрелаше за 0:1, резултат со кој двете...
Утре се игра шестото редовно коло од Третата лига Исток. Во Свети Николе екипата на Овче Поле ја пречекува штипска Кежовица. Виничка Слога заминува на гости во Пробиштип кај екипата на Рудар. Осогово во Кочани ја пречекува делчевска Брегалница, а...
Утре Брегалница гостува кај екипата на Каменица Саса во Македонска Каменица. Каменичани на Градскиот стадион од 14.30 часот, по сите изгледи, ќе ја имаат потешката задача. Саса е на деветтата, претпоследна позиција, на табелата. Од осумте одиграни средби бележи 5 порази,...
Утре македонската фудбалска репрезентација ја очекува натпревар во рамките на УЕФА Лигата на нациите, каде на домашен терено, во Скопје, ќе се соочи со репрезентацијата на Лихтенштајн. Македонија важи за фаворит против Лихтенштајн, но проблем за нашата репрезентација е стомачниот...
Првиот пораз за Осогово во Третата лига Исток значеше и промена на лидерската позиција на табелата. Кочанчани беа поразени на гости кај екипата на Работник со 2:3, а победата на Овче Поле над Малеш со 0:2 значеше дека светиниколчани се...
Европскиот карате шампион, Емил Павлов, утре го стартува својот настап на Карате 1 Премиер лигата во јапонската престолнина Токио. Во конкуренција на 664 каратисти од 70 земји од светот, Павлов ќе мора да го докаже она што го умее за...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести