Home Спорт

Спорт

Заседава УО на ФФМ, последна шанса за фер расплет

Денеска заседава УО на ФФМ. На оваа седница треба да се донесе одлука како ќе изгледа Првата лига во новата сезона.? Разумно...

Англиската Премиер лига продолжува на 17 јуни со напреварот помеѓу Манчестер Сити и Арсенал !

Aнглиската Премиер лига поради пандемијата од коронавирусот е прекината пред повеќе од два месеци.Меѓутоа клубовите во Англија веќе некое време тренираат и...

Фудбалерите на „Брегалница“ ќе бидат тестирани на Ковид

Фудбалскиот клуб “Брегалница“е  во очекување на официјалниот став на ФФМ во врска со расплетот на натпреварувањата, и потоа ќе го кажат своето...

Емил Павлов има три шанси да биде учесник на Олимпијада

Емил Павлов во моментот се наоѓа на 5 место на светската ранг листа и има 3 шанси да стигне до ЛОИ во...

Пинг – Понг: “Шампион ФА“ со реални шанси за титула

Во очекување на олабавување на рестриктивните мерки донесени од владата пинг понгарската федерација изготви план на кој начин да се заврши сезоната...

Место 14 во Прва лига 12 екипи.За Брегалница ќе нема место.

ФФМ најавуваше проширување на Првата лига на 14 екипи, со тоа што во Првата лига би влегле и второпласираните екипи од двете...

Од Вардар зависи судбината на македонскиот фудбал

Фудбалската федерација на Македонија и по денешната втора средба со прволигашите, сеуште нема решение за македонскиот фудбал.А, македонскиот фудбал зависи од тоа...

Цело лето ќе се игра одбојка

ОФМ доби „зелено светло“ од европската одбојкарска конфедерација дека првенствата може да траат до 31 јули, период кој е доволен за националниот...