Покрај Олимпија одлични резултати на меморијалниот турнир „Љупче Црвенкоски“ постигнаа и борачите на вториот штипски борачки клуб Балканец. Стефан Штерјов е прогласен за најдобар борач воопшто на турнирот во конкуренција на стотина борачи, а тој се закити и со злато...
Синоќа во СРЦ „Борис Трајковски" во Скопје, во рамките на проектот „Развој на борењето во Македонија", организирано од страна на ФБСМ на боречките клубови во Македонија им беа доделени боречки душеци, реквизити и спортска опрема за борачите. replica watches rolex...
Меѓународниот меморијален турнир „Љупче Црвенкоски 2018“ во Прилеп беше домаќин на над 100 млади борачи од Македонија, Унгарија, Бугарија, Србија и Косово. Штипскиот борачки клуб Олимпија настапи со 10 свои натпреварувачи. Со златен медал се закити Андреја Нисева во категорија до...
„Кралевите“ не само што нема да му дозволат на Лука Модриќ да се пресели на „Џузепе Меаца“ туку и ќе се обидат да издејствуваат казна за Интер.Хрватот се надеваше дека ова лето ќе започне нова авантура, се договори со...
Штипскиот второлигаш Брегалница западна во криза, откако во последното коло викендов беше поразен од аутсајдерот во првенството Детонит од Радовиш со 2:0. Се започна со автоголот на Ужевски за 1:0 за Детонит, ситуација од која публиката мислеше дека сините ќе...
Ако некој треба да се именува како победник во ова коло од Втората лига Исток, тоа дефинитивно ќе биде Кит-Го Пехчево, кој дома успеа да слави над Каменица Саса со високи 3:1, иако факт е дека резултатот е и...
Македонската кадетска боречка репрезентација сочинета од борачи од Балканец, Лирија и Тефејуз, го освои второто место на меѓународниот турнир „Русенски легенди“, чиј домаќин беше градот Русе во соседна Бугарија. Стефан Штерјов, Ненад Панов, Филип Тасев, Давид Мишев, Фадил Назифов, Петар...
ФФМ сеуште го нема дефинирано почетокот на Третата фудбалска лига Исток, откако до почетокот на месецов беа дефинирани распоредите и термините за првата и втората лига. Познато е дека третолигашкото првенство на Истокот заврши хаотично со екипи без исплатена котизација...
Екипите на двата претставници од Истокот во Купот на Македонија, Брегалница и Кит-Го Пехчево, се елиминирани во рамките на осминафиналните натпревари. Брегалница во Струмица славеше со 1:0 со голот на Влатко Коцев во првото полувреме, а овој резултат се одржа...
Утре се игра шестото редовно коло од Третата лига Исток. Во Свети Николе екипата на Овче Поле ја пречекува штипска Кежовица. Виничка Слога заминува на гости во Пробиштип кај екипата на Рудар. Осогово во Кочани ја пречекува делчевска Брегалница, а...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести