Спорт

Зоран Шоров и Шабан Сејдиу почесни гости на „Дан Колов“ во Бугарија

Зоран Шоров и Шабан Сејдиу  почесни гости на „Дан Колов“ во Бугарија

Македонските борачки легенди, Шабан Сејдиу и штипјанецот Зоран Шоров, на познатиот меѓународен турнир „Дан Колов“ во соседна Бугарија ќе бидат почесни гости. Турнирот именуван по познатата бугарска борачка легенда, Дан...

Read more

Балканец е прв во екипен пласман во пионерска и јуниорска конкуренција

Четири победи и пораз за штипските одбојкари на стартот од пролетниот дел од првенството

Балканец е прв во екипен пласман во пионерска и јуниорска конкуренција, откако и официјално пристигнаа резултатите од генералниот пласман од ФБСМ по комплетирањето на Изборното првенство за пионери и јуниори....

Read more

Четири победи и пораз за штипските одбојкари на стартот од пролетниот дел од првенството

Четири победи и пораз за штипските одбојкари на стартот од пролетниот дел од првенството

Стартот на пролетниот дел од одбојкарското првенство за штипјани го одбележаа повеќе победи и пораз. Машката екипа на УГД славеше над екипата на Борец со 3:0, во сетови 25:13, 28:26...

Read more

19 медали за Балканец на Изборното првенство за пионери и јуниори

19 медали за Балканец на Изборното првенство за пионери и јуниори

Борачите на Балканец зедоа учество на Државното изборно првенство за пионери и јуниори, кое викендов се одржа во скопско Студеничани. Таму во конкуренција на вкупно 111 борачи, штипјани заработија вкупно...

Read more

Пет медали за Гладијатор на Државното кикбокс првенство

Пет медали за Гладијатор на Државното кикбокс првенство

Државното кибоксинг првенство, чиј домаќин викендов беше Скопје, на кибоксерите на штипски Гладијатор им донесе вкупно 5 медали. -        Јас на државното првенство настапив во дисциплината кик лајт во категорија...

Read more
Page 1 of 13 1 2 13