Home Спорт

Спорт

БОБАН ДАНОВ ДРЖАВЕН ПРВАК ВО ЏУДО

На одржаното Државно првенство во џудо , Бобан Данов ја освои титулата државен првак во џУдо , во категоријата над 100 килограми.Бобан...

ФУДБАЛ:ВО САБОТА ГОСТУВА ЛИДЕРОТ БЕЛАСИЦА

Брегалница ја победи Победа со 2:0, со Головите на Георгиев и Додев.Во првенството води екипата на Беласица со 40 бодови три повеќе...

Победа над Победа во Прилеп

Брегалница, во Прилеп ја победи Победа, и тоа со резултат 2:0.Головите ги постигнаа:Ѓоргиев (25 мин) и Додев во 65 минута, од...

Одбојка жени: УГД против Универзитет Тетово

Женската одбојкарска екипа на УГД Студент во Штип, ја пречекува екипата на Универзитет- Тетово.УГД студент е на 7-то место со 13 бодови,...

Карате државно првеснтво за пионери

Во Скопје се одржува Државното пионерско првенство во карате за пионери. Ќе учествуваат и 10 деца од КК Штип, под водството на...

Одбојка: УГД Студент – Весна Пробиштип

Утре продолжува Првата одбјкарска лига, мажи и жени. Дербито на колото на Истокот се игра во Пробиштип. Се среќаваат екипите на УГД...

Фудбал: Брегалница оди на Победа во Прилеп

Во  16-тото коло од второлигашкото фудбалско натпреварување, штипска Брегалница и гостува на прилепска  Победа.Брегалница е втора на табелата, а Победа се бори...

Италијански „Интер“ донираше 100.000 евра за истражување на лек против Коронавирус !

Фудбалските натпревари во Италија ќе се играат пред празни трибни овој период поради ширењето на коронавирусот на Апенинскиот полуостров.