Home Спорт

Спорт

ФУДБАЛ:ВО САБОТА ГОСТУВА ЛИДЕРОТ БЕЛАСИЦА

Брегалница ја победи Победа со 2:0, со Головите на Георгиев и Додев.Во првенството води екипата на Беласица со 40 бодови три повеќе...

Победа над Победа во Прилеп

Брегалница, во Прилеп ја победи Победа, и тоа со резултат 2:0.Головите ги постигнаа:Ѓоргиев (25 мин) и Додев во 65 минута, од...

Одбојка жени: УГД против Универзитет Тетово

Женската одбојкарска екипа на УГД Студент во Штип, ја пречекува екипата на Универзитет- Тетово.УГД студент е на 7-то место со 13 бодови,...

Карате државно првеснтво за пионери

Во Скопје се одржува Државното пионерско првенство во карате за пионери. Ќе учествуваат и 10 деца од КК Штип, под водството на...

Одбојка: УГД Студент – Весна Пробиштип

Утре продолжува Првата одбјкарска лига, мажи и жени. Дербито на колото на Истокот се игра во Пробиштип. Се среќаваат екипите на УГД...

Фудбал: Брегалница оди на Победа во Прилеп

Во  16-тото коло од второлигашкото фудбалско натпреварување, штипска Брегалница и гостува на прилепска  Победа.Брегалница е втора на табелата, а Победа се бори...

Италијански „Интер“ донираше 100.000 евра за истражување на лек против Коронавирус !

Фудбалските натпревари во Италија ќе се играат пред празни трибни овој период поради ширењето на коронавирусот на Апенинскиот полуостров.

Брегалница во полуфиналето на Фудбалскиот куп

Брегалница се пласираша во полуфиналето на Фудбалскиот куп на Македонија.Брегалница во Струга ја совлада екипата на Лабуништа  со резултат 1:4 , првиот...