Иван Митров беше херојот на штипска Брегалница денеска во Штип, откако на сините им ја обезбеди првата победа по резултатската криза во која западна клубот последните неколку кола. Дебитирањето на Зоран Штерјовски на клупата на Брегалница вроди со плод, па...
Денеска и утре, српската престолнина Белград е домаќин на карате турнирот „Трофеј на Белград“. Под мотото „Белградски победник“, спортскиот центар „Ранко Жеравица“ во Нов Белград ќе ги обедини каратистите од цела Европа. Штип и Македонија свој претставник на овој престижен турнир...
Денеска за Русе, соседна Бугарија на меѓународниот турнир "Русенски легенди" заминаа седуммина млади борачи од штипскиот борачки клуб Балканец. Во категорија до 45кг. ќе настапи Стефан Штерјов, до 51кг. Ненад Панов, до 60кг.Филип Тасев, до 65кг. Давид Мишев, до 71кг.Фадил...
Женското фудбалско првенство има една препознатлива одлика – бројот на голови со кои во само еден натпревар понекогаш се надминува бројот на погодоци во цело коло од машкото првенство. Таков пораз претрпе екипата на ЖФК Кочани од фаворитот Драгон на...
Екипите на двата претставници од Истокот во Купот на Македонија, Брегалница и Кит-Го Пехчево, се елиминирани во рамките на осминафиналните натпревари. Брегалница во Струмица славеше со 1:0 со голот на Влатко Коцев во првото полувреме, а овој резултат се одржа...
Вкупно шестмина спортисти од шест различни спортови ќе ја претставуваат Македонија на Олимписките игри за млади, кои од сабота се одржуваат во аргентинската престолнина, Буенос Аирес. Во конкуренција на над 4000 спортисти од повеќе од 200 репрезентации, македонските спортисти ќе...
Утре се играат реванш натпреварите од осминафиналето на Купот на Македонија. Истокот го претставуваат само два клубови, откако Осогово испадна во првиот елиминационен циклус по поразот од Пелистер со 0:1. Кит-Го и Брегалница се двата претставници кои имаат тешки...
Викендов Скопје беше домаќин на Светското првенство во борење за ветерани во слободен стил. Од екипата на штипскиот борачки клуб Балканец настапи единствено борачот Иле Георгиев кој во првата борба беше поразен од борач од Грузија, а во борбата за...
„Каталонците“ се во резултатска криза откако немаат победа на последните три натпревари, а за Ернесто Валверде лошата игра и слабите резултати не се единствен проблем.Новинарот Едуардо Инда открива проблеми во соблекувалната, каде пукнала тиквата помеѓу Лео Меси и Жерард...
Полицијата во Лас Вегас и официјално потврди дека од ова лето повторно е отворен случајот со обвинувањата за силување од 2009 година со кои е поврзан еден од најдобрите светски фудбалери, Кристијано Роналдо. „Може да потврдиме дека случајот повторно е...

Следете не на Facebook

18,155FansLike
- Advertisement -

Најнови Вести