Спорт

10 медали за КК Македонка на Државното првенство за деца

10 медали за КК Македонка на Државното првенство за деца

10 медали е епилогот од настапот на тринаесетмината каратисти на штипскиот КК Македонка на Државното првенство за деца.  Под тренерството на Кирчо Патраклиев, Никола Рилак и Сашко Патраклиев со злато...

Read more

Брегалница ги донираше средствата од 530 билети за лекувањето на Томе Јанев

Брегалница ги донираше средствата од 530 билети за лекувањето на Томе Јанев

Штипскиот второлигаш Брегалница ги донираше средствата од натпреварот со Тиквеш за лекување на својот поранешен играч, Томе Јанев. На натпреварот беа продадени 530 билети од кои се собраа нешто над...

Read more

Хуманитарен кошаркарски турнир во Кочани

Хуманитарен кошаркарски турнир во Кочани

Во организација на Младинската организација „Единство“ при СОУ „Љупчо Сантов“ – Кочани, на 11.05.2019 година (Сабота) ќе се одржи „Хуманитарен турнир во баскет“. Котизацијата на секоја пријавена екипа изнесува 600,00...

Read more

Драгана Постолова дел од програма за вклучување на децата во планинските спортови

Драгана Постолова дел од програма за вклучување на децата во планинските спортови

Кочанската планинарка на ПСК Осогово, Драгана Постолова, заедно со Федерацијата на планинарски спортови на Македонија работи на програма за вклучување на децата во планинските спортови. Програмата не е сеуште официјализирана,...

Read more

Десетмина борачи на БК Олимпија викендов на два силни меѓународни турнири

Десетмина борачи на БК Олимпија викендов на два силни меѓународни турнири

Десетмина борачи на штипскиот борачки клуб Олимпија викендов ќе настапат на два меѓународни силни турнири во регионот. Шестмина кадети предводени од тренерот Кире Нисев патуваат за Ќустендил во соседна Бугарија...

Read more

Средствата од билетите од средбата Брегалница-Тиквеш ќе бидат донирани за лекување на Томе Јанев

Средствата од билетите од средбата Брегалница-Тиквеш ќе бидат донирани за лекување на Томе Јанев

Фудбалскиот клуб Брегалница објави дека средствата од билетите од фудбалскиот натпревар помеѓу штипскиот второлигаш и екипата на Тиквеш, ќе бидат донирани за лекување на поранешниот играч на Брегалница, Томе Јанев....

Read more

Едно сребро и едно четврто место за кочански Гладијатор во Косово

Едно сребро и едно четврто место за кочански Гладијатор во Косово

Градот Пеќ во соседно Косово беше домаќин на Европскиот џудо куп во организација на Европската џудо федерација и техничка организација на домашната џудо федерација на Косово. Таму во конкуренција на...

Read more
Page 3 of 28 1 2 3 4 28