Home Штип

Штип

Нема мира од несовесни. Отстранети блокатори и уништено игралиште во Штип

Подолг временски период, овие бетонски блокатори се тргнати од улицата што води до населбата Суитлак. Бетонската барикада не е во функција. Граѓаните...

Прес на ГДУ. Подобро работата да ја загубат политичарите отколку граѓаните

Подобро работата да ја загубат полилтичарите отколку граѓаните, порачаа денс од ГДУ преку прес конференција коментирајки  го менаџирањето на власта со кризната...

ВМРО бара итна вонредна седница на Штипскиот совет

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ , бара итна вонредна седница на Штипскиот Совет. Состојбата со драстично зголемениот број на новозаразени во Штип,...

Штип влегува во загрижувачка фаза. Пет конфекции се затвораат

Штип влегува во загрижувачка фаза. Само денес регистрирани се нови 27 случаи на корона позитивни лица. Дополнително, уште четири лица од Облешево,...

Освен што се уништува, урбана опрема се почесто и се краде

Од кабли, електрични мотори па се до огради и бекатон плочки се најчестите случаеви на кражби и обиди за кражби  со кои...

Уште еден заболен од коронавирус во Штип

Само еден случај на заболен од коронавирус е регистриран денеска во Штип изјави за телевизија Стар градоначалникот Благој Бочварски...

Дали новите заболувања имаат партиско потекло, обвинија од СДСМ

Наќе Чулев и неговиот шеф Христијан Мицковски  имаат одговорност за состојбата со Корона вирусот, изјавија на Прес од СДСМ денес во Штип...