Home Штип

Штип

Прес на СДММ Штип- СДСМ донесе ефикасен закон за млади.

СДСМ донесе ефикасен и конкретен закон за млади , испратија порака денес младите од партијата. „СДСМ за двеипол години презема конкретни мерки...

Гасификацијата остана нереализирана. Манипулацијата на власта е провидна, констатираа денес од ВМРО ДПМНЕ Штип

Ветената гасификација од СДСМ сеуште ја нема. Се ближи крај на мандатот на власта а ветувањето остана празно, потенцираа денес од...

Прес на ГДУ До кога Главната раскрсница во Сењак ке биде сообракаен страв трепет?

ГДУ Штип денес прес конференција посвети на главната раскрсници во населбара Сењак во Штип. За нив, тоа е место на сообракаен...

По вчерашната Владина седница – Штип доби одлука за Брана, а Пробиштип земјиште за нов далновод

Две значајни одлуки за Штип и Пробиштип се донесени на синоќашната Владина седница  во Штип. И официјално, Владата одлучи по...

ЦЈЗ: Состојбата со грипот во Штип е стабилна

Состојбата со грипот во Штип е стабилна, изјави денеска за ТВ Стар, др Светлана Живкова од овдешниот ЦЈЗ. Евидентираните 18 заболени е бројка што...

542 пожари во Штип во 2019 год

542 пожари или за 60 повеќе од лани, имало на територијата на Штип во 2019год , покажува годишниот извештај на Територијалната противпожарна единица:

Нов мебел за полуотвореното одд. во КПД – Штип

Набавен  нов мебел за полуотвореното одделение во Затвор-Штип. Во кругот на затворот веќе се пристигнати  30 единечни маси со клупи и 30 комоди за телевизори.

ВМРО: Штип беше домаќин на парада на СДСМ, а не на Седница на Влада

Штип вчера беше домаќин на Парада на СДСМ, а не на Седница на Влада, обвинија денес преку писмено соопштение од опозициската ВМРО ДПМНЕ: