Борачите на Балканец со одлични резултати на два силни меѓународни турнири

Викендов во Петрич, соседна Бугарија, се одржа седми по ред Меѓународен турнир во борење во слободен стил "Серафим Барзаков", на кој учествуваа и млади борачи од Балканец. Стефан Штерјов и...

The Fight Against I Need Help with My Homework

What the In-Crowd Won't Tell You About I Need Help with My HomeworkTeachers can utilize the website as is, or can make customized playlists of topics inside their custom...

ФОТО: Смрт на белградските шини – Трамвај излетал, еден мртов !

Еден пешак го загуби животот, а шестимина се повредени откако трамвај кој се судри со автомобил, излета од шините во Белград. Како што пренесуваат српските медиуми, трамвајот е излетал од...

Расте он-лајн шопингот во Македонија – За 12 месеци, над 400.000 луѓе купувале на...

Над 400 илјади граѓани во Македонија нарачале или купиле производи преку интернет, а најмногу се купува облека и спортска опрема. Спроведената анкета на Државниот завод за статистика во првото...

Јакна на Мајкл Џексон продадена за 298.000 долари !

Поп иконата Мајкл Џексон , ја носеше оваа црна јакна на турнејата од 1987 до 1989 година , а на задниот дел се потпишал со сребрен маркер, што дополнително...