Делчево во интензивни подготовки. Летово спрема Бизнис форум и Голачи средби

Делчево во интензивни подготовки. Летово спрема Бизнис форум и Голачи средби. Бизнис-форумот се организира во рамките на кампањата „Да ја поддржиме приказната на Делчево“ ќе бидат претставени можностите за развој...

На Лисец одбележана 74-годишнината од формирањето на 4-та Македонска бригада

Во Виница, одбележана 74-годишнината од формирањето на 4-тата Македонска бригада. Настанот беше организиран на врвот Лисец, на надморска висина од 1.700 метри, каде има спомен обележје кое секоја година...

Кочани размислува да воведе платен паркинг на повеќе локации во градот

Кочани размислува да воведе платен паркинг на повеќе локации во градот. Станува збор за одлука која е донесена пред четири години, но која досега не е реализирана во целост. Одлуката...

Влатко Костов кандидат за претседател на ФФМ

Еден од најдобрите македонски фудбалски стратези, штипјанецот Влатко Костов, ќе биде кандидат за претседател на Фудбалската федерација на Македонија, откако претходната недела Илчо Ѓорѓиоски си поднесе оставка на функцијата. За...

Утре Кит-Го го пречекува Борец во Пехчево

Утре второлигашот Кит-Го Пехчево ќе го одигра својот трет пријателски подготвителен меч. На Градскиот стадион во Пехчево, Кит-Го ќе ја пречека екипата на велешки Борец. Борец во изминатава сезона од второлигашкото...

Бугарски државјанин пливаше во синџири и вреќа три часа во Охридско езеро !

Бугаринот Јане Петков кого го нарекуваат и „човек-амфибија“, влезен во вреќа и врзан со ланци постави денеска нов Гинисов рекрод. Пливаше повеќе од три километри во Охридското езеро од...