ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

За една година во Дом за стари во Бугарија починале дури 24 лица. Се бара истрага

Бугарскиот омбудсман покрена иницијатива до државниот правобранител за  сомнителна и пречеста смрт во Домот за стари  во  село Горно Косово.   За само една година,...

Новогодишен бонус за вработените и социјални пакети од рудникот Саса

Менаџментот на рудникот Саса и оваа година ја покажа својата општествена одговорност и грижа за сите вработени во компанијата. Успешната...

Јануари е највеселиот месец во годината но и ороводец на смртта. Јадете помалку и оставате ги креветите да одморат од вас

Вистинските ризици за здравјето  и животот доаѓаат во јануари, највеселиот и најпразничниот месец во годината. Речиси сврзаните празници  во период од 20 дена,...

САД во војните во последните 50 години потрошиле 8,6 билијарди долари !

САД се најголема воена сила во светот со буџет од 649 милијарди долари долари. Затоа тие трошат и најмногу пари...

ВИДЕО: При пожар во ЗОО во Германија, загинаа сите животни !

Најмалку 300 мајмуни во зоолошката градина во германскиот град Крефелд загинаа во пожар што избувна во нивното живеалиште, соопшти управата на установата.

ВИДЕО: Додека Црна Гора е пред дестабилизација, претседателот Мило во луксузен хотел на Мајами !

Додека Црна Гора е на нозе и со секојдневни протести поради спорниот закон за слобода на вероисповест, претседателот Мило Ѓукановиќ ужива...

Петардите усмртија две лица во Италија и Франција а повредени се над 250 луѓе !

Две лица загина, а околу 250 се повредени поради огномети и петарди за време на новогодишната ноќ. Медиумите во Франција јавија за...

ВИДЕО: Папата Франциско, изнервиран удри жена по рака која го влечеше за рака !

Папата Франциско во невидено издание“, “Папата се покажа во лице какво го немаме видено досега“ – со вакви наслови во медиумите...

ВРЕМЕ

Shtip
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
59 %
1.7kmh
1 %
Wed
4 °
Thu
8 °
Fri
7 °
Sat
8 °
Sun
9 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Чистење на организмот од маснотии

Празниците се период на прекумерно уживање во храната, а сега кога завршија време е да се детоксицира организмот. Еве како во борба против...

Природа и здравје – Мед и кромид против синуси

Еден од најефикасните домашни лекови за синуси се подготвува од кромид и мед. За да го подготвка ви требаат: ½...

Морате да го пиете редовно: Oвој напиток штити од многу болести

Еден од најпознатите германски доктори Макс Герсон е еден од најпознатите експерти во областа на нутреиционисти. Тој уште пред 80 години утврдил...