ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Додека Црна Гора е пред дестабилизација, претседателот Мило во луксузен хотел на Мајами !

Додека Црна Гора е на нозе и со секојдневни протести поради спорниот закон за слобода на вероисповест, претседателот Мило Ѓукановиќ ужива...

Петардите усмртија две лица во Италија и Франција а повредени се над 250 луѓе !

Две лица загина, а околу 250 се повредени поради огномети и петарди за време на новогодишната ноќ. Медиумите во Франција јавија за...

ВИДЕО: Папата Франциско, изнервиран удри жена по рака која го влечеше за рака !

Папата Франциско во невидено издание“, “Папата се покажа во лице какво го немаме видено досега“ – со вакви наслови во медиумите...

Скопје: Пукал петарди на тераса, си го запалил станот !

Дежурни екипи на ТППЕ од Скопје, интервенирале во гаснењето на пожар во дуќан, тераса, штала…. Причинета е материјална...

Турчин загубил 11 милиони долари кои ги добил на лото, оти не се пријавил на време да си ги подигне !

Националната лотарија на Турција ја поништи премијата на специјалната новогодишна лотарија од 2018 година во вредност од 70 милиони турски лири (11,7...

Од денес, нема царина за помали пратки до 90 евра !

Од денеска ослободени од царина ќе бидат малите пратки до 90 евра. Со донесени измени на Уредбата, се зголемува прагот на ослободување од...

40.000 луѓе ќе се грижат за безбедноста за време на дочекот на нова година во Москва !

За време на новогодишните празници во Москва ќе бидат ангажирани 40.000 луѓе, вклучително и полицајци, членови на Руската национална гарда и вработени...

Италија: Истрага против пет лица за предизвикување на лавина која уби тојца !

Канцеларијата на јавниот обвинител отвори истрага против пет лица по смртта на Германка и две девојчиња во лавина од снег во јужниот...

ВРЕМЕ

Shtip
light intensity drizzle
7 ° C
7 °
7 °
100 %
1kmh
90 %
Sat
11 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
9 °
Wed
12 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Грчкиот лек за имунитет

Лекот кој денеска го споделуваме со вас во рубриката „Природа и здравје“ се споменува во “Илијада” на Хомер, а неверојатниот вкус е...

Природа и здравје – Бадеми против бронхитис

Бронхитисот е многу непријатна и прилично сериозна здравствена состојба која настанува после воспаление на бронхијалната туба во градниот кош...

Природа и здравје – Солена вода за болно грло

Понекогаш најдобриот лек ни е пред носот, во кујната или во плакарчето. Природен е и поделотворен против болести или тегоби отколку скапите...

Природа и здравје – 3% хидроген за полесно дишење

Хидроген пероксид – можеби вака не звучи познато, но ако се каже 3% хидроген тогаш станува збор за нешто што го има...

Природа и здравје – народен лек против алергија

Периодов алергиите, особено онаа на полен се доста изразени. Симптомите кои алергијата ги дава знаат да бидат неподносливи како: кивање,...