ШТИП

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Италија: Истрага против пет лица за предизвикување на лавина која уби тојца !

Канцеларијата на јавниот обвинител отвори истрага против пет лица по смртта на Германка и две девојчиња во лавина од снег во јужниот...

ВИДЕО: Лекари изгореле пациентка во Романија, со неправилно користење на електричен скалпел !

66-годишна Романка починала откако се здобила со тешки изгореници во пожар кој избувнал за време на операција, кога биле неадекватно користени електричен...

Пред нова година, Бугарија ја стресе земјотрес од 4.5 степени по Рихтер !

Во Бугарија синоќа по 19 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала, со епицентар на 64 километри...

7 ПРИЗНАНИЈА ЗА КОЧАНСКАТА ГИМНАСТИКА

Вчера се одржа свеченото прогласување на најдобрите за 2019 година во гимнастиката под организација на Федерацијата за Гимнастички Спортови на Македонија.Гимнастичарите на...

Бившиот хрватски премиер Санадер, доби нови шест години затвор за примање поткуп од 10 милиони евра !

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер е осуден на шест години затвор поради примање мито од десет милиони евра, за на унгарската нафтена...

Маж од Косово со нож си ја убил сопругата заради преголема љубомора !

Трагедија се случила во германскиот град Хеилбрoн, откако 44-годишен маж од Косово, со нож ја усмртил својата 33-годишна жена. Како...

Скопје: Жена починала во заглавен лифт, додека брзата помош интервенирала !

Жена на 67 годишна возраст починала во заглавен лифт, додека итната помош ја носела во болница. Полицијата информира дека за време на...

Уште еден алпинист загинал од лавина на Алпите во Италија !

Дваесет и осумгодишен алпинист загинал во лавина која се случила во италијанските Доломити, на границата со Австрија. Несреќата ...

ВРЕМЕ

Shtip
light intensity drizzle
7 ° C
7 °
7 °
100 %
1kmh
90 %
Sat
11 °
Sun
15 °
Mon
16 °
Tue
9 °
Wed
12 °

ЗДРАВЈЕ

Природа и здравје – Напиток против висок холестерол

Доколку направите домашен сок од јаболка, без додавање на шеќер, ќе добиете вистинска инфузија за здравје... https://www.youtube.com/watch?v=g93g91dXEig

Природа и здравје – Грчкиот лек за имунитет

Лекот кој денеска го споделуваме со вас во рубриката „Природа и здравје“ се споменува во “Илијада” на Хомер, а неверојатниот вкус е...

Природа и здравје – Бадеми против бронхитис

Бронхитисот е многу непријатна и прилично сериозна здравствена состојба која настанува после воспаление на бронхијалната туба во градниот кош...

Природа и здравје – Солена вода за болно грло

Понекогаш најдобриот лек ни е пред носот, во кујната или во плакарчето. Природен е и поделотворен против болести или тегоби отколку скапите...

Природа и здравје – 3% хидроген за полесно дишење

Хидроген пероксид – можеби вака не звучи познато, но ако се каже 3% хидроген тогаш станува збор за нешто што го има...